چمدان: ولی تیموری معاون گردشگری ایران در گفتگو با خبرگزاری آناتولی اعلام کرده است که تعداد گردشگران ترکیه‌ای در ایران امسال 46 درصد رشد داشته است.

وی با بیان اینکه گردشگران ترکیه‌ای رتبه پنجم در بین گردشگران کشورهای منطقه به ایران را دارند، گفت: این تعداد از گردشگران ترکیه‌ای نسبت به تعداد مسافرت ایرانی‌ها به ترکیه قابل مقایسه نیست.

معاون گردشگری ایران گفته است: 483 هزار و 302 گردشگر ترک در 7 ماهه نخست امسال به ایران سفر کرده است. در 12 ماه سال گذشته این رقم 573 هزار و 489 نفر بوده است. همچنین آمار سال 95 نشان می‌دهد که 444 هزار و 200 گردشگر ترک به ایران سفر کرده بودند.

به گفته تیموری، گردشگران عراقی با جمعیت دو میلیون نفری در صدر گردشگران خارجی به ایران هستند.

در بین کشورهای منطقه نیز بعد از عراق گردشگران کشورهای آذربایجان، افغانستان، ترکیه و پاکستان به دلایل زیارتی، فرهنگی و سلامت به ایران سفر کرده‌اند.

چقدر ایرانی به ترکیه می‌روند؟

وزارت فرهنگ و گردشگری ترکیه چندی پیش اعلام کرد در 10 ماهه اول امسال بیش از 41 میلیون گردشگر از این کشور بازدید کرده‌اند که این میزان بالاتر از پیش‌بینی‌های انجام شده بوده است. گردشگران روس با رشد ۱۶٫۰۹ درصدی در ردیف اول، آلمانی‌ها و انگلیسی‌ها نیز به ترتیب با ۱۱٫۶۸ و ۶٫۰۷ درصد افزایش در جایگاه دوم و سوم قرار گرفتند.

ایرانی‌ها در گزارش ژانویه تا جولای ۲۰۱۸ با یک میلیون و ۳۱۷ هزار گردشگر در رتبه سوم قرار داشتند اما پس از آن با کاهش ارزش لیر، سفر شهروندان بریتانیایی به ترکیه افزایش یافت و در رتبه سوم قرار گرفتند.
کد خبر 194551

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =