سهم قابل توجه صنایع غذایی در درآمد گردشگری | درآمد تركيه از گردشگری غذا به 5 میلیارد دلار می‌رسد

چمدان: محمت نوری ارسوی وزیر فرهنگ و گردشگری ترکیه با بیان اینکه ترکیه در حوزه گردشگری غذا از ظرفیت‌های بالایی برخوردار است، گفت: میزان درآمد کشورمان از فروش اتاق و غذا به گردشگران تا پایان سال جاری به ترتیب به 10 و 5 میلیارد دلار خواهد رسید.

وی با بیان اینکه شهرهای غازی‌آنتپ و حتای در بخش گردشگری غذا از سوی سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی ملل متحد «یونسکو» به فهرست «شهرهای خلاق» این سازمان اضافه شده‌اند، اظهار داشت: حوزه خورد و خوراک گردشگران به طور جدی در افزایش میزان درآمد گردشگری تاثیر داشته است.

وزیر فرهنگ و گردشگری ترکیه با ابراز اینکه میزان درآمد کشور از فروش غذا به گردشگران باید با میزان فروش اتاق به آن‌ها معادل باشد، گفت: غذاهای هر منطقه ترکیه، طعم و عطر متفاوت خود را دارند و ما باید آن را به توریست‌ها معرفی کنیم.

نتایج نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد، بیش از 88 درصد گردشگران در جهان، آشنایی با سبک‌های مختلف آشپزی و خوردن غذاهای سنتی کشورهای مختلف را از مهم‌ترین فاکتورهای سفر می‌دانند. سازمان گردشگری جهانی وابسته به سازمان ملل هم پیش از این اعلام کرده بود 30 درصد درآمد کل گردشگری جهان وابسته به صنایع غذایی است.

[related-post id="1471"]

[related-post id="186584"]

[related-post id="193069"]
کد خبر 194542

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 0 =