چمدان: بازارگردی یکی از شاخه‌های جذاب گردشگری است. بخشی از بازارگردی مربوط به مراکز خرید لوکس و فرصت تماشا و انتخاب برند‌های مطرح دنیاست. چرخش مالی گردشگری همواره یکی از محرک‌های بازارهای داخلی بوده و کشورهای مختلف سعی در کشاندن گردشگران به بازار محصولات خود دارند. اما همه این‌ها مربوط به گردشگرانی است که وقت و البته مهمتر از آن پول برای خرید دارند.

اما بازار به معنای قدیمی آن که شامل بازارهای قدیمی و محلی می‌شود یکی از جاذبه‌های خاص شهرها و کشورهای مختلف است. اکثر گردشگران برای تماشای تنوع‌های فرهنگی و آداب داد و ستد و بسیاری از رسوم مختلف به بازارهای قدیمی می‌روند و ساعت‌ها وقت خود را در بازارها می‌گذرانند.بازارهای قدیمی عموما شامل بخشی از میراث فرهنگی کشورهاست که در وهله اول در معماری بازار متجلی شده و پس از آن در هر مغازه و داخل هر حجره‌ای می‌توان بخشی از فرهنگ یک جامعه را لمس کرد.

شهر دوحه قطر بازارهای لوکس و مجتمع‌های تجاری بزرگی برای دسته نخست گردشگران دارد تا میان برندها و کالاهای مختلف گم شوند اما اگر جزو دسته دوم گردشگران هستید و به دنبال یک بازار خاص و قدیمی در دوحه می‌گردید، سوق واقف با قدمت نزدیک به 100 سال مقصد مناسبی برای یک بازار گردی پر و پیمان است.بازار سوق واقف از حدود یک قرن پیش محل داد و ستد بازرگانان قطر و بازرگانان کشورهای دیگر بوده است. بازاری که آرام آرام  شکل سنتی خود را حفظ کرده و با وجود تخریب‌ها طی یک دوره بازسازی قرار گرفته تا همچنان یک بازار خاص قدیمی در دل دوحه مدرن باشد. در جریان بازسازی‌های این بازار  بخشی از سازه‌ها مرمت و بخشی تخریب شدند تا سوق واقف هویت تاریخی خود را حفظ کند.این بازار شکل هندسی تو در تویی دارد و گردشگران می‌توانند ساعت‌ها در خیابان‌ها و کوچه‌هایی که اکثر بناهای آن یک طبقه است گم شوند. بخش خوراکی‌ها و ادویه جات از جذاب‌ترین بخش‌های این بازار است که در کنار حواس‌ بینایی، حواس بویایی و چشایی را نیز به خود مشغول می‌کند.این بازار همچنین مخزنی برای فرهنگ‌های خاص قطر و کشورهای اطراف است. در کوچه‌های تو در توی بازار می‌توانید تاجرانی ایرانی را پیدا کنید که برخی از آنها سال‌ها قبل به قطر رفته و در بازار سوق واقف مشغول کار هستند.این بازار همچنین محل مناسبی برای خرید سوغاتی از قطر است. در کنار بازار سوق واقف امکانات رفاهی و مجموعه رستوران‌های متنوعی برای گردشگران وجود دارد که می‌توانند بخشی از فرهنگ غذایی این کشور را در آن‌ها تجربه کنند.

چطور به سوق واقف برویم

سوق واقف در مرکز شهر دوحه و بین خیابان‌های مشریب و الریان واقع شده است. از شهرهای مختلف ایران می‌توان با پرواز مستقیم به قطر سفر کرد.
کد خبر 194282

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =