روسیه آماده قطع ویزا و مسترکارت در آستانه تحریم‌های جدید | نظام پرداخت میر جایگزین می‌شود

چمدان:  راشاتودی اعلام کرد: از آنجا که کنگره ایالات متحده آماده ارائه بسته جدید تحریم‌های ضد روسی در ماه آینده میلادی است، مسکو با تحریم‌های سخت‌تری روبرو می‌شود. در همین حال بانک مرکزی روسیه نسبت به ریسک‌های احتمالی به بانک‌های این کشور هشدار داده است.

بانک مرکزی روسیه پیشنهاد کرد که موسسات مالی اقدامات پیشگیرانه لازم را اتخاذ کنند به دلیل آنکه بانک‌های شریک آنها مجبور به قطع کردن خدمات اتصال آنها به دو نظام پرداخت پُر کاربرد جهان یعنی ویزا و مستر کارت هستند.

همچنین بانک مرکزی روسیه به بانک‌های این کشور توصیه کرد که به دنبال یک اسپانسر جایگزین باشند که قادر به گرفتن جای فعلی ارائه دهنده خدمات ویزا و مسترکارت باشد.

بر همین اساس، روسیه در پاسخ به تحریم‌های آمریکا نظام پرداخت ملی خود موسوم به «نظام پرداخت میر» را توسعه داده است. این نظام پرداخت برای اولین بار در سال ۲۰۱۵ میلادی به دنبال قطع موقت دسترسی مشتریان روسی به ویزا و مستر کارت به دلیل تحریم‌های آمریکا راه اندازی شد.

بر اساس گزارش ایبنا، در اوایل ماه جاری میلادی مدیر عامل اسبربانک روسیه گفته بود که یک یا دو بانک روسی نسبت به تحریم‌های احتمالی آمریکا آسیب پذیر هستند.
کد خبر 194269

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =