چمدان: النور نیفتعلی اف گفت: تا به حال در مجموع 900 هزار نفر از اتباع خارجی ویزای الکترونیک برای سفر به جمهوری آذربایجان دریافت کردند که 227 هزار و 745 نفر از آنها را شهروندان ایران بودند.

وی افزود: 68 هزار نفر از اتباع عربستان، 66 هزار و 755 نفر از شهروندان پاکستانی، 56 هزار و 546 نفر از اتباع ترکیه، 52 هزار و 579 نفر از هند، 43 هزار و 402 نفر از امارات متحده عربی، 34 هزار نفر از شهروندان ترکمنستان، 37 هزار و 949 نفر از رژیم اشغالگر قدس، 31 هزار و 147 نفر از انگلیس و 23 هزار و 195 نفر از آلمان برای سفر به جمهوری آذربایجان ویزای الکترونیک دریافت کردند.

این مقام جمهوری آذربایجان اظهار داشت: شهروندان 95 کشور می‌توانند برای سفر به جمهوری آذربایجان ویزای الکترونیک دریافت کنند.

نیفتعلی اف،با اشاره به اینکه ویزای الکترونیک سفر به جمهوری آذربایجان یک بار ورود بوده و به مدت 90 روز با اقامت 30 روز در جمهوری آذربایجان صادر می شود، گفت: در حال حاضر سایت موسسه دولتی خمات و نوآوری عمومی در 9 زبان آذربایجانی، انگلیسی، فارسی، روسی، فرانسوی، عربی، آلمان، ایتالیا و اسپانیایی فعال است.

وی خاطر نشان کرد که بر اساس فرمان ماه می سال جاری رییس جمهوری آذربایجان درباره ساده‌سازی صدور ویزا برای شهروندان، ویزا برای برخی کشورهای خارجی در حین ورود به جمهوری آذربایجان بلا فاصله در فرودگاه‌های بین الملی این کشور صادر می‌شود.

وی افزود: این فرمان رییس جمهوری آذربایجان شامل شهروندان ایران، بحرین، امارات متحده عربی، چین، اندونزی، رژیم اشغالگر قدس، کره، کویت، قطر، آمریکا، سنگاپور، مالزی، عمان، ترکیه و ژاپن است.

کمیته دولت گمرک جمهوری آذربایجان طی گزارشی اعلام کرد در 11 ماه سال جاری در مجموع 2.4 میلیون نفر از شهروندان کشورهای خارجی به جمهوری آذربایجان سفر کردند.

بنا به این گزارش، بیش از چهار میلیون نفر از اتباع جمهوری آذربایجان به کشورهای خارجی از جمله 32.2 درصد از آنها به ایران سفر کردند.

تعداد شهروندان جمهوری آذربایجان که در 11 ماه سال جاری به ایران سفر کردند در مقایسه با زمان مشابه یک سال قبل 61.4 درصد بیشتر بوده است.
کد خبر 194120

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 8 =