۱۴ آذر ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۰
رونمایی از اولین قرآن سفالین

چمدان: حبیب دانایی فرد، هنرمند مشهور سفالگر در شهرستان مهدیشهر استان سمنان، ساخت اولین قرآن سفالین راآغاز کرده‌است.دانایئ فرد با نگارش جزء اول قرآن مجید، بروی ورق‌های سفالین که 2 میلیمتر ضخامت دارند و ساخته خود اوست هنرش را نشان داده و  با تیغ جراحی بر روی این ورق‌های بسیار نازک سفالین، آیات قرآن را همانند یک نقش برجسته ظریف می‌نگارد.

روز گذشته با حضور علی اصغر مونسان، رئیس سازمان میراث  فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از جزء اول قرآن سفالین رونمایی و از حبیب دانایی فرد تقدیر به عمل آمد.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری همچنین در مورد صنایع دستی گفت: صنایع‌دستی هم بخش مهمی است که در استان سمنان هم رشته‌های مختلفی فعالیت دارند، اثری که امروز رونمایی شد، علاوه بر اینکه یک کار ارزشمند است، ارزش معنوی هم به دلیل قرآنی بودن دارد، خوشحال شدم که این توفیق را داشتم که در آیین رونمایی این اثر حضور داشتم.

او ادامه داد: این اثر کار دقیق و خوبی بود، سازمان میراث فرهنگی تلاش می کند که این اثر در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت برسد، همچنین در ادامه راه کمک خواهیم کرد که این اثر در موزه نگهداری  شود و بخش دوم قرآن را نیز با استفاده از این هنر  ایجاد شود.
کد خبر 193816

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =