چمدان: پرنده‌های سفالی در مراسمی با حضور حسن روحانی و جمعی از مسئولان و مقامات کشوری به عنوان سفیران صلح برای اولین بار در استان سمنان رونمایی شدند.

محمد جهانشاهی مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان در حاشیه مراسم رونمایی از پرنده‌های صلح گفت: این طرح با هدف معرفی فرهنگ غنی ایرانی و انعکاس پیام صلح ایران به سراسر جهان اجرا شده است.

وی افزود: در این طرح که با مشارکت این اداره کل و خانه و مدرسه صنایع دستی پاژ ، اولین مدرسه صنایع دستی و هنرهای سنتی ایران واقع در استان سمنان اجرا شده است، پرندگان صلح از این استان به نقاط مختلف جهان ارسال می‌شوند.

جهانشاهی گفت: این کبوتران سفید سفالی توسط کودکان در خانه تاریخی ترابی سمنان ساخته شده‌اند و به همراه پیام‌های امید بخش به سراسر دنیا ارسال می‌شوند.

جهانشاهی اجرای این طرح را در جذب گردشگر به ایران و استان سمنان موثر دانست و افزود: اولین پرنده صلح صنایع دستی به طور نمادین توسط رییس جمهوری در ماکت بافت تاریخی شهر سمنان نهاده شد.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان گفت: پرنده‌های صلح صنایع دستی به عنوان سفیران صلح ایران، زمینه ترغیب و سفر گردشگرانی از سراسر دنیا را  به ایران و  استان سمنان فراهم می‌کنند.

به گزارش چمدان، در متنی که یکی از کودکان صلح به نمایندگی از همه کودکان ایران در حضور رئیس جمهور قرائت کرد، آمده است:

جناب آقای رئیس جمهور ؛ زمانی که خبردار شدیم به سرزمین مادری‌تان می‌آیید دلمان به جای کبوترهای سفالی‌مان پر کشید. کبوترهایی که نماد صلح هستند، ما با همین دست‌های کوچک و دل‌های بزرگ‌مان بیست هزار کبوتر سفالی ساخته‌ایم، تا به جهان بزرگترها بگوییم، دنیای با پرنده‌ها قشنگ‌تر از دنیای با بمب و موشک‌هاست.

آقای رئیس جمهور؛ معلم‌های خوبمان به ما یاد داده‌اند که هنر، زبان مشترک همه آدم‌هاست. پس با تقدیم این پرنده‌های بی‌زبان صنایع دستی ایران به شما، که پدر تمام کودکان این سرزمین هستید درخواست می‌کنیم پیام صلح، دوستی و آشنایی ما را به همه جهانیان به ویژه کودکان برسانید و به همتایان خود بگویید ما بچه‌ها می‌خواهیم وارث لبخندها و دوستی‌ها باشیم و دنیایی سرشار از زیبایی و شادی بسازیم.

 

پرنده‌های صلح صنایع‌دستی - سفر روحانی به سمنان - صنایع دستی روحانی

پرنده‌های صلح صنایع‌دستی - سفر روحانی به سمنان - صنایع دستی روحانی

پرنده‌های صلح صنایع‌دستی - سفر روحانی به سمنان - صنایع دستی روحانی

عکس‌ها: ایرنا
کد خبر 193796

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =