ضرر یک سقوط | اندونزی قرارداد 22 میلیارد دلاری خرید بوئینگ را لغو می‌کند

چمدان: رویترز نوشت: روسدی کیرانا بنیانگذار شرکت هواپیمایی لیون ایر با توجه به بی‌توجهی شرکت بوئینگ نسبت حادثه دردناک ماه گذشته گفت: ما در حال بررسی لغو قرارداد خرید آتی خود با شرکت بوئینگ به ارزش 22 میلیارد دلار هستیم.

یکی از مدیران ارشد شرکت هواپیمایی لیون ایر نیز به رویترز گفت، به احتمال زیاد قرارداد خرید بعدی این شرکت با بوئینگ لغو خواهد شد.

شرکت هواپیمایی لاین ایر اندونزی به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین مصرف کنندگان صادرات آمریکا قرارداد خرید 22 میلیارد دلاری با شرکت بوئینگ برای تحویل 190 فروند هواپیما به امضاء رسانده که منتظر تحویل آنان است.

یک هواپیمای مسافربری از خطوط هوایی لاین ایر روز دوشنبه هفتم آبان ماه سال جاری قصد پرواز از جاکارتا به پانگ‌کال‌پینانگ را داشت که تنها پس از 13 دقیقه پرواز با تمام سرنشینان در دریا سقوط کرد.

بر اساس گزارش ایرنا، به گزارش روزنامه جاکارتا پست سخنگوی وزارت حمل و نقل اندونزی اعلام کرد که این هواپیما 181 مسافر شامل دو کودک و یک خردسال به همراه شش خدمه پرواز داشته است و دو خلبان هدایت آن را بر عهده داشتند که در حادثه مربوط تمام سرنشینان این حادثه جان خود را از دست دادند.
کد خبر 193780

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 5 =