توقف دریافت نقدی عوارض خروج در شعبه‌های بانکی غیرمرزی

چمدان: بانک ملی اعلام کرد: سامانه پرداخت الکترونیک عوارض خروج از کشور با همکاری نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران و سازمان امورمالیاتی کشور عملیاتی شد. این اقدام گامی برای تحقق اهداف دولت الکترونیک و تسهیل امور بانکی و پیشگیری از سوء استفاده‌های احتمالی ارزیابی می‌شود.

قرار است در مرحله نخست این طرح، همه شعبه‌های غیرمرزی کشور از دریافت وجوه یاد شده از طریق فیش نقدی خودداری کنند. متقاضیان می‌توانند برای پرداخت وجوه عوارض خروج از کشور به درگاه‌ها و کانال‌های پرداخت الکترونیک مراجعه کنند. برای این منظور درگاه پرداخت اینترنتی سازمان امور مالیاتی کشور، دستگاه‌های پوز، کیوسک و CASHLESS و نرم افزارهای موبایلی بله و ایوا در دسترس است.

عوارض خروج از کشور برای سفر عتبات عالیات از مرزهای زمینی و دریایی 125 هزار ریال و از مرزهای هوایی 375 هزار ریال است. همچنین عوارض خروج برای سفر عمره مفرده و تمتع از همه مرزهای کشور برای بار اول یک میلیون و 100 هزار ریال، برای بار دوم یک میلیون و 650 هزار ریال و برای بار سوم به بعد 2 میلیون و 200 هزار ریال است. عوارض خروج برای سایر سفرهای خارجی از همه مرزهای کشور برای بار اول 2 میلیون و 200 هزار ریال، برای بار دوم سه میلیون و 300 هزار ریال و برای بار سوم به بعد چهار میلیون و 400 هزار ریال تعیین شده است.

[related-post id="193023"]
کد خبر 193777

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =