چمدان: وزیر حمل‌ونقل و زیرساخت‌های ترکیه می‌گوید: «فرآیند بازکردن و انتقال تجهیزات از فرودگاه آتاتورک به فرودگاه جدید استانبول از 30 دسامبر 2018 آغاز خواهد شد و تا آخرین روز سال 2018 (31 دسامبر) ادامه خواهد یافت. اما این فرآیند بر عملیات فرودگاه جدید تاثیری نخواهد داشت.»

پروازهای فرودگاه آتاتورک در ساعت صفر (نیمه‌شب) 31 دسامبر پایان خواهد یافت و همان لحظه، تمام پروازهای باری و مسافری از فرودگاه سوم استانبول آغاز خواهد شد.

اولین پرواز این فرودگاه که در شمال استانبول بین دریاچه ترکوس و دریای سیاه قرار دارد از روز چهارشنبه ۳۱ اکتبر (۹ آبان) آغاز شد و این شهر را به مقصد آنکارا پایتخت ترکیه ترک کرد. در ادامه، پروازهای روزانه‌ای به شهرهای ازمیر و آنتالیا و سپس به باکو پایتخت آذربایجان و ارکان پایتخت ترکیه‌ای جمهوری شمالی قبرس انجام شد.

این فرودگاه ۱۱٫۷ میلیارد دلاری که بیرون از شهر استانبول قرار دارد به‌ زودی به یکی از بزرگ‌ترین و پرترددترین فرودگاه‌های جهان تبدیل خواهد شد. فرودگاه جدید استانبول به ۲۲۸ میز کنترل گذرنامه، ۲۰ هزار صندلی انتظار و ۴۰ هزار جای پارک مجهز است. پس‌ از جایگزینی با فرودگاه آتاتورک، فرودگاه جدید استانبول به قطب اصلی شرکت هواپیمایی ترکیش تبدیل خواهد شد. این شرکت هواپیمایی از استانبول به بیش‌ از ۱۱۰ کشور جهان پرواز می‌کند و بسیاری از گردشگران بین‌المللی با این پرواز به شهر آسیایی‌ اروپایی ترکیه می‌آیند.

با توجه به این تغییرات مسافران ایرانی که قصد سفر به استانبول را دارند این تغییرات را مد نظر قرار دهند تا برنامه‌ریزی مناسبی برای سفر خود داشته باشند. فاصله این فرودگاه تا میدان تقسیم بسیار بیشتر از فرودگاه آتاتورک است.[related-post id="33008"]

[related-post id="188355"]

 
کد خبر 193741

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =