چینی‌ها خواستار استفاده از «یوان» به جای دلار و یورو در تاسیسات گردشگری تهران شدند

چمدان: دلاور بزرگ‌نیا مدیر کل میراث فرهنگی استان تهران افزود: سهم ما از گردشگران چینی با توجه به اینکه ایران یک مقصد ارزان و نزدیک به کشور چین محسوب می‌شود کمتر از حد انتظار بوده و امید داریم با توسعه تعاملات بخش خصوصی و نهاد های دولتی دو کشور، حضور بیشتر گردشگران چینی را شاهد باشیم.

بزرگ نیا با اشاره به نقش تبلیغات شفاهی گردشگران خارجی در تصویرسازی درست‌ از ظرفیت‌های فرهنگی و گردشگری ایران بیان کرد: نقشی که مدیران دفاتر تورگردان در معرفی کشورها می‌توانند داشته باشند هیچ نهاد دیگری نمی‌تواند داشته باشد که این دلیلی بر نقش دیپلماسی فرهنگی در توسعه تعاملات بین ملت‌ها است.

مدیر کل میراث فرهنگی استان تهران ادامه داد: بسیار خرسندیم که مدیران تورگردان کشور چین با یک رضایت و خاطره خوش ایران را ترک می‌کنند که این مسئله می‌تواند در آینده نه چندان دور  به حضور گردشگران چینی در کشور منجر شود.

مدیران تور گردان کشور چین در پایان این نشست خواستار استفاده از ارز یوان در معاملات خود با مراکز اقامتی و تاسیسات گردشگری استان تهران به جای سایر ارزها نظیر دلار و یورو شدند که مدیر کل میراث فرهنگی استان تهران با قول مساعد برای پیگیری این موضوع تاکید کرد در کنار بخش خصوص برای تکمیل زیرساخت‌ها و فرهنگ سازی حضور گردشگران چینی در استان تهران تلاش صورت خواهد گرفت.
کد خبر 193725

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =