حادثه برای هواپیمای سران دو کشور دنیا | سرنوشت پروازهای ترامپ و مرکل

چمدان: هواپیمای بوئينگ٧٥٧ اختصاصی ترامپ دیشب به وقت محلی در فرودگاه لاگاردیای نیویورک دچار حادثه شد. یک هواپیمای دو موتوره از نوع بمباردير در حین تاكسى كردن با بال هواپیمای اختصاصی ترامپ که در فرودگاه متوقف بود برخورد کرد.

هواپیمای آنگلا مرکل صدر اعظم آلمان نیز که برای شرکت در نشست سران گروه 20 در آرژانتین در پرواز بوده فرود اضطراری کرد. بروز مشکل فنی باعث شد تا ایرباس مرکل تنها یک ساعت پس از پرواز مجبور به فرود اضطراری در شهر کلونی در غرب آلمان شود.

رسانه‌های آلمانی گزارش کردند که علت این فرود اضطراری «نقص در برخی سیستم‌های الکترونیکی» هواپیمای مرکل بوده و باعث شد که پرواز 15 ساعته او یک ساعت پس از برخاستن هواپیما ناتمام بماند. پس از فرود اضطراری هواپیما، خلبان اعلام کرد که بهتر است به جای انتظار برای رفع این نقص، مرکل با هواپیمای دیگری سفر خود را ادامه دهد.

سخنگوی مرکل اعلام کرد که صدراعظم آلمان و بخش کوچکی از هیأت او نخست با یک هواپیمای نیروی هوایی آلمان راهی مادرید خواهند شد و از آنجا از طریق یکی از خطوط هواپیمایی رسمی به سمت بوئنوس آیرس پرواز خواهند کرد. به این ترتیب مرکل به افتتاحیه اجلاس نخواهد شد.
کد خبر 193025

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =