چمدان: تبلیغ یک آژانس گردشگری که حاوی بی‌احترامی به راهنمایان گردشگری است، طی روزهای گذشته جنجال برانگیز شده است. در این تبلیغ در یکی از سایت‌های پر مخاطب تبلیغات، راهنمای تور تبلیغ شده دلقک خطاب شده است.

حمید دورودیان مسئول کمیته حقوقی انجمن صنفی راهنمایان گردشگری استان تهران در واکنش به این اتفاق به چمدان می‌گوید: کسانی که دلقک خطاب می‌شوند، راهنمای گردشگری نیستند و همکاران این آژانس هستند. راهنمایان گردشگری که دارای کارت و مجوز قانونی فعالیت هستند، وارد چنین زمینه‌های کاری‌ای نمی‌شوند.

 

[caption id="attachment_192908" align="aligncenter" width="1326"]تبلیغ عجیب یک تور - دلقک خواندن راهنمایان تور - تور شاد با دلقک‌ترین لیدرها متن کامل این تبلیغ با بزرگنمایی بیشتر را می‌‌توانید از اینجا ببینید: اینجا را کلیک کنید ...[/caption]

 

او ادامه می‌دهد: متاسفانه فعالیت برخی تورها باعث شده این انتظار به وجود آید که راهنمای گردشگری باید شومن باشد، لطیفه‌گویی کند یا حتی حرکات موزون انجام دهد. این تورها عموما از راهنماهای فاقد کارت رسمی راهنمایان گردشگری استفاده می‌کنند و اینگونه فعالیت‌ها خط قرمز راهنمایان رسمی است.

دورودیان با اشاره به تاثیرات این اتفاقات می‌گوید: چنین تورهایی زمینه اتفاقات دیگری را نیز به وجود می‌آورند که در نهایت فعالیت راهنمایان گردشگری کارت‌دار را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

مسئول کمیته حقوقی انجمن صنفی راهنمایان گردشگری تهران درباره برخورد با این آژانس نیز به چمدان می‌گوید: پس از اطلاع از این تبلیغ نامه‌ای خطاب به معاونت گردشگری استان تهران و مدیر کل میراث فرهنگی استان تهران آماده کرده‌ایم و خواستار برخورد با این آژانس گردشگری شده‌ایم.
کد خبر 192843

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =