معاونت امور مجلس سازمان میراث فرهنگی منحل شد | ایجاد دو معاونت جدید

چمدان: پس از آنکه اعلام شد که سازمان‌های زیرمجموعه ریاست جمهوری باید کوچکتر شده و از معاونت‌های خود کم کنند، سازمان میراث فرهنگی نیز تصمیم گرفت تا معاونت گردشگری و سرمایه گذاری را تلفیق کند اما این اتفاق پس از چند ماه به حالت اول برگشت برخی بر این باور بودند که سرمایه گذاری و گردشگری هر کدام کار خودشان را دارند و نمی‌تواند وظایف این دو را به یک نفر سپرده و تلفیق کرد.

در این حین حسین تاجیک معاون امور مجلس، حقوقی و استان‌های سازمان میراث فرهنگی با اجرای قانون منع به کارگیری بازنشستگان از سازمان میراث فرهنگی رفت و قرار شد تا مدیریت‌های این معاونت به بخش‌های دیگر منتقل شود از این رو امور مجلس به معاونت توسعه و مدیریت و امور حقوقی به معاونت سرمایه گذاری سازمان میراث فرهنگی سپرده شد.

بر اساس گزارش مهر، محمد خیاطیان معاون توسعه‌مدیریت سازمان میراث‌فرهنگی گفت: پس از بازنشسته شدن آقای تاجیک و رفتن او از معاونت امور مجلس و حقوقی، وظایف زیرمجموعه های این معاونت نیز از حدود سه ماه پیش به بخش‌های دیگر انتقال داده شدند.

وی گفت: این تصمیمی بود که در گذشته گرفته شد تا ساختار سازمان میراث فرهنگی از اساس اصلاح شود. شاید یکی از دلایلی که موجب شد تا زیرمجموعه‌های معاونت امور مجلس واگذار شود رفتن و بازنشسته شدن معاون آن بود. البته این تغییرات نهایی نیست. بلکه باید این ساختار تغییر کند و اصلاح شود و پس از آن تصمیم گیری نهایی به اجرا در آید. در هر حال باید از ظرفیت بخش حقوقی و مجلس بتوانیم استفاده کنیم. چون وجود آنها یک ضرورت است.

خیاطیان درباره حوزه روابط عمومی سازمان نیز که گفته شده بود قرار بوده به معاونت توسعه انتقال داده شود نیز گفت: حوزه روابط عمومی در همه سازمان‌ها زیر مجموعه ریاست است و در سازمان میراث فرهنگی نیز به همین روال ادامه می‌دهد.
کد خبر 192610

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =