دو عامل جذب گردشگران روسی در ترکیه | ترکیه گردشگران روسیه را هم می‌خواهد

چمدان: یاووز ییلیک مدیر انجمن مقاصد گردشگری سلامت و آبگرم درمانی ترکیه از بازدید یک هیأت از نمایندگان آژانس‌های گردشگری روسیه از مراکز آب گرم شهرستان دالامان واقع در استان موغلا خبر داد و گفت: چشمه‌های آب گرم استان موغلا به رسیدن ترکیه به مقام سزاوار خود در زمینه گردشگری سلامت و آبگرم درمانی در جهان کمک خواهد کرد.

وی با بیان اینکه تلاش‌ها برای توسعه و بهتر کردن مراکز چشمه‌های آبگرم در این استان جهت جذب گردشگران خارجی صورت گرفته است، گفت: در راستای معرفی این مراکز طی 6 ماه گذشته فعالیت‌های تبلیغاتی در روسیه انجام شده و نمایندگان آژانس‌های کردشگری این کشور از این مراکز بازدید به عمل آوردند.

او با اشاره به ادامه فعالیت‌های تبلیغاتی انجمن مذکور جهت جذب گردشگران خارجی به مراکز آب گرم در ترکیه افزود: در حین معرفی مراکز آب گرم کشورمان در روسیه شاهد استقبال بزرگی از سوی آژانس‌های کردشگری این کشور شدیم. زمانی که به آن‌ها گفتیم ترکیه از لحاظ داشتن محوطه‌های طبیعی آب گرم در مکان نخست اروپا و هفتم جهان قرار دارد، شگفت‌زده شدند.

مدیر انجمن مقاصد گردشگری سلامت و آبگرم درمانی با بیان اینکه نمایندگان آژانس‌های گردشگری روس از بیمارستان‌های ترکیه در آنکارا نیز بازدید کردند، گفت: آن‌ها در حین بازدید از بیمارستان هایمان دیدند که بیمارستان‌های ما با تکنولوژی پیشرفته‌تر از اروپا مجهز هستند. بر اساس توافقنامه‌های که روزهای نزدیک با نمایندگان روس به امضا خواهد رسید، گردشگران و بیماران این کشور را به کشورمان خواهیم آورد.

چشمه‌های آبگرم و معدنی از جمله زيباترين جاذبه‌های گردشگری در سراسر دنيا بوده که سهم زيادی در این صنعت دارند. در کشورمان ایران نیز در استان اردبیل به ویژه سرعین آبگرم‌های متعددی وجود دارند اما متاسفانه در جذب گردشگر خارجی برای آبگرم‌ها تلاش چندانی صورت نگرفته است.

[related-post id="191116"]
کد خبر 192310

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =