فیلم | بازگشت چهلمین رئیس‌جمهور آمریکا به زندگی 14 سال پس‌ از مرگ | رونالد ریگان در موزه‌اش سخنرانی می‌کند!

چمدان: کتابخانه ریاست‌جمهوری رونالد ریگان از مجموع کتابخانه‌های ریاست‌جمهوری آمریکا و آخرین مکان استراحت رونالد ریگان و همسرش نانسی ریگان است که در سیمی‌ولی در کالیفرنیا حدود 64 کیلومتری شمال‌غربی مرکز شهر لس‌آنجلس قرار دارد.

کتابخانه‌های ریاست‌جمهوری، شبکه‌ای از کتابخانه‌ها در آمریکا هستند که نقش بایگانی ملی مربوط به هر رییس‌جمهور را ایفا می‌کنند.

از ماه گذشته، موزه کتابخانه ریگان دست به ابتکار جالبی زده و با استفاده از فناوری پیشرفته تصویرسازی هولوگرافی، هولوگرام این رییس‌جمهور آمریکا را در سه صحنه مختلف ساخته است.

این نمایشگاه 1.5میلیون دلاری اولین نمونه از این برنامه در سطح کتابخانه‌های ریاست‌جمهوری آمریکا است. مقامات این موزه می‌گویند: «با پیشرفت فناوری، خواستیم از عکس‌ها و فیلم‌های دو بعدی به تصاویر متحرک سه‌بعدی برسیم و می‌خواهیم بازدیدکنندگان را به ریگان نزدیک‌تر کنیم.»

بازدیدکنندگان این موزه، برای تماشای هولوگرام ریگان وارد اتاقی می‌شوند و بعد از تماشای فیلم کوتاهی پرده‌ها باز می‌شود و نسخه‌ای سه‌بعدی از ریگان بر صحنه نمایش ظاهر می‌شود. برای تماشای این هولوگرام نیازی به عینک‌های سه‌بعدی و هدست‌های واقعیت مجازی نیست.

در یکی از این صحنه‌ها ریگان به قطاری بازمی‌گردد که طی یکی از تورهای رقابت‌های انتخاباتی سال 1984 سوار آن شد و سخنرانی کوتاهی برای مردم انجام داد. در صحنه بعدی، رییس‌جمهور آمریکا لباس سوارکاری پوشیده و در مزرعه‌اش در کالیفرنیا است و در صحنه سوم و آخر، در دفتر بیضوی کاخ سفید صحبت می‌کند.

این کتابخانه ریاست‌‌جمهوری که از سال 1991، دو سال بعد از ترک ریگان از کاخ سفید به موزه او تبدیل شده است، یکی از پربازدیدترین موزه‌های کتابخانه‌ ریاست‌جمهوری است و سالانه حدود 400 هزار بازدیدکننده دارد.

برای ساختن این هولوگرام چهار سال زمان صرف شده است. در ابتدا، سردیس‌هایی از ریگان ساخته شد. سپس از بازیگری که هم‌اندازه و هم‌هیکل ریگان بود خواسته شد در اتاق پرده سبز حرکات مورد نیاز برای توسعه این سه صحنه را انجام دهد. سپس با فناوری سه‌بعدی‌سازی، سردیس‌های ریگان با بدن این فرد ترکیب شد و تصاویر متحرک سه‌بعدی به‌وجود آمد و تغییر حالات چهره و صدای سخنرانی‌های ریگان به آن افزوده شد. در مرحله نهایی، این تصاویر با فناوری پخش هولوگرام سازگار شد.

ریگان، فرماندار جمهوریخواه کالیفرنیا که بین سال‌های 1981 تا 1989 (در دوره جنگ ایران و عراق) رییس‌جمهور آمریکا بود در سال 2004 در گذشت.
کد خبر 192222

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =