مقایسه امنیت گردشگری در ایران با استرالیا، آمریکا و کشورهای اروپایی در یک رسانه استرالیایی | سه کشور امن خاورمیانه را بشناسید

چمدان: شبکه 9 تلویزیون استرالیا اعلام کرد: دو مؤسسه بین‌المللی «کنترل ریسکس» و «اینترنشنال SOS» در ارزیابی خود برای سال 2019، ایران را جزء امن‌ترین کشورهای جهان برای گردشگران معرفی کردند.

این رسانه استرالیایی در گزارش خود تأکید کرده است: امنیت ایران طبق گزارش این نهادهای بین المللی همسطح استرالیا، آمریکا، کانادا، چین و کشورهای اروپایی ارزیابی شده است.

نگارنده این گزارش آورده است: شاخص‌های امنیت در مورد گردشگران مانند میزان پایین خشونت‌های نژادی، فرقه‌ای یا سیاسی یا ناآرامی‌های مدنی غیر معمول در این بررسی مورد توجه قرار گرفته است.

وی افزود: گردشگران هنگام سفر، امنیت دیگر کشورها را از نظر اجتماعی و سیاسی و یا احتمال بروز آشوب‌ها در نظر می‌گیرند و امنیت ایران از این نظر مانند استرالیا و آمریکا برآورد شده است.

این رسانه گزارش داد: تهدیدات تروریستی نیز از دیگر معیارهای گردشگران برای سفر به یک کشور است که ایران در این شاخص نیز مورد بررسی قرار گرفته است.

[related-post id="191247"]

[caption id="attachment_192150" align="aligncenter" width="900"] یک شبکه استرالیایی اعلام کرد: امنیت ایران طبق گزارش این نهادهای بین المللی همسطح استرالیا، آمریکا، کانادا، چین و کشورهای اروپایی ارزیابی شده است[/caption]

ایران در منطقه خاورمیانه واقع است اما تنها تعداد کمی از دیگر کشورهای خاورمیانه مانند کویت و قطر در سطح خطرهای امنیتی «پایین» ارزیابی شده‌اند این درحالی است که کشورهای دیگر مانند عربستان با امنیت متوسط و برخی دیگر مانند پاکستان، عراق، افغانستان و بسیاری از کشورهای آفریقایی در رده کشورهای کاملاً «خطرناک» برای گردشگران معرفی شده‌اند.

این رسانه استرالیایی افزود: علاوه بر امنیت، ارائه خدمات امنیتی و اورژانسی مؤثر و بهره گیری از زیرساخت‌ها مانند حمل ونقل سریع و آسان و امن برای گردشگران نیز از عوامل دیگر انتخاب یک کشور برای سفر محسوب می‌شود.

شبکه تلویزیونی 9 استرالیا گزارش داد: این در حالی است که ایران در طول سال‌های 1980 تا 1988 درگیر جنگ عراق علیه این کشور بود.

ایران به عنوان کشوری چهار فصل با انبوه جاذبه‌های طبیعی و تاریخی، همواره مورد توجه گردشگران خارجی بوده است.

ایندیپندنت نیز در گزارش خود در این‌باره آورده است: امنیت ایران در سطح کشورهای اروپا، آمریکا، کانادا و استرالیا ارزیابی شده است. در میان کشورهای جهان، فنلاند، نروژ و دانمارک به عنوان امن‌ترین‌ها معرفی شده‌اند.

سازمان میراث فرهنگی نیز این موفقیت ایران را به سفر رئیس سازمان جهانی گردشگری مرتبط دانسته و نوشته است: بعد از برگزاری موفقیت‌آمیز چهلمین نشست اعضای وابسته به سازمان جهانی گردشگری  و حضور رئیس این سازمان بین المللی در ایران، موفقیتی دیگر برای گردشگری کشورمان رقم خورد و دو موسسه «کنترل ریسکس» و «اینترنشنال SOS» طی ارزیابی خود برای سال 2019، ایران را جزو امن‌ترین کشورهای جهان برای گردشگران شناختند.
کد خبر 192133

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 4 =