فیلم│ پاریس؛ شهر شب‌های روشن │ 5 جاذبه برتر گردشگری پاریس را از نمایی متفاوت ببینید

چمدان: پاریس با جمعیت حدود 2 میلیون‌ و 300 هزار نفر و وسعت 105 کیلومترمربع بزرگ‌ترین شهر فرانسه است که از قرن هفدهم میلادی یکی از بزرگ‌ترین مراکز مالی، تجاری، مد، علم و هنر اروپا به‌ شمار می‌رود.

جاذبه‌های بی‌شمار پاریس، این شهر را به یکی از مقصدهای گردشگری محبوب و معروف فرانسه، اروپا و جهان تبدیل کرده است تا جایی‌ که در سال 2017 بیش‌ از 23.6 میلیون گردشگر از این شهر بازدید کردند که 12 میلیون گردشگر خارجی و 11.5 گردشگر داخلی را شامل می‌شد.

برترین جاذبه‌ پاریس کلیسای جامع نوتردام است که در سال 2017 بیش‌از 12 میلیون گردشگر را جذب کرده است. رتبه دوم متعلق به کلیسای سَکرِه‌کُر است که 11میلیون بازدیدکننده داشته است. در ادامه موزه لوور با 8.02 میلیون بازدیدکننده در رتبه سوم و برج ایفل با 6.2 میلیون نفر در رتبه چهارم قرار گرفته است. موزه لوور در سال 2018 با ۱۰ میلیون و دویست هزار بازدیدکننده، بار دیگر به‌عنوان پر بازدیدترین موزه هنرهای زیبا جهان دست یافت و از نظر تعداد هم رکورد قبلی خود را شکست.

در این ویدیو که با هلی‌شات گرفته شده است می‌توانید برج ایفل، طاق پیروزی، کلیسای جامع نوتردام، موزه لوور، مجسمه آزادی و مولن‌روژ را ببیند.
کد خبر 191933

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =