چمدان: یورونیوز نوشت: در حدود ۶ هزار و ۲۵ زن بالای ۱۸ سال به طور تقریبی ۱۰۰۰ زن از هر کشور در این تحقیق شرکت کردند. آنها درباره تجربیات آزار خیابانی در طول سال گذشته و زندگی‌شان صحبت کردند و به سوالات پاسخ دادند. موسسه تحقیقاتی ژان ژورس که به حزب سوسیالیست فرانسه وابسته است به همراه مرکز مطالعات مترقی اروپا این مطالعه را انجام داده‌اند.

طبق نتایج به دست آمده از این تحقیق ۱۴ درصد از زنان کشورهای اروپایی گفته‌اند در طول سال گذشته با مردانی مواجه شده‌اند که برای جلب توجه‌شان در خیابان سوت زده‌اند. در این میان اسپانیا با ۲۳ درصد بیشتر تعداد و ایتالیا با ۱۰ درصد کمترین موارد سوت زدن را داشته‌اند.

اگر نتایج این تحقیق بر اساس گروه‌های سنی تقسیم شود، نشان می‌دهد اکثر زنانی که با سوت زدن در خیابان مردان مواجه شده‌اند در گروه سنی ۱۸ تا ۲۵ سال هستند. ۶۵ درصد از زنان اسپانیایی در این گروه سنی مورد آزار خیابانی به صورت سوت زدن قرار گرفته‌اند. بعد از اسپانیا زنان کشورهای آلمان با ۴۸ درصد، ایتالیا با ۴۱ درصد، فرانسه با ۳۷ درصد، آمریکا با ۳۵ درصد و در انتها بریتانیا با ۳۵ درصد در طول سال گذشته با سوت زدن مردان در خیابان مواجه شده‌اند.

[caption id="attachment_191791" align="aligncenter" width="750"]آمار متلک به زنان در کشورهای مهم اروپایی تجربه زنان در مواجه شدن با سوت زدن مردان برای جلب توجه در خیابان در طی سال گذشته[/caption]

اگر میزان مواجه شدن زنان با سوت زدن مردان در خیابان در طول زندگی مطالعه شود، نتیجه افزایش چشمگیری خواهد داشت.

بین جوان بودن زنان و مورد آزار خیابانی قرار گرفتن، رابطه‌ای مستقیم وجود دارد. در همه کشورهای مورد مطالعه هرچه زنان جوان‌تر باشند، بیشتر در معرض آزار خیابانی قرار می‌گیرند.

موارد دیگری از آزار خیابانی چون مورد خطاب گرفتن با متلک یعنی «کلمات توهین‌آمیز یا جنسیتی» یا «حرکات بدن با اشاره به مفاهیم جنسی» نیز در این تحقیقات مورد مطالعه قرار گرفته است. ۸ درصد از زنان کشورهای اتحادیه اروپا در طول سال گذشته به طور متوسط با «کلمات توهین‌آمیز یا جنسیتی» مورد خطاب قرار گرفته‌اند. بیشتر میزان در میان زنان آلمانی با ۱۳ درصد و کمترین زنان ایتالیا با ۵ درصد گزارش شده است.

[caption id="attachment_191792" align="aligncenter" width="757"]وضعیت متلک گویی به زنان در کشورهای مهم اروپایی تجربه زنان در مواجه شدن با سوت زدن مردان برای جلب توجه در خیابان در طول زندگی[/caption]

تجربه مواجه شدن زنان با «حرکات بدن با اشاره به مفاهیم جنسی» در خیابان در بیشتر کشورهای مورد مطالعه ۶ درصد است. بیشترین میزان اسپانیا با ۸ درصد و کمترین ایتالیا با ۵ درصد گزارش شده است.

[caption id="attachment_191806" align="aligncenter" width="700"]آمار آزارهای خیابانی و متلک به زنان در آمریکا و کشورهای مهم اروپایی | زنان در سفر به این کشورها هم مراقب باشند طبق نتایج به دست آمده از این تحقیق ۱۴ درصد از زنان کشورهای اروپایی گفته‌اند در طول سال گذشته با مردانی مواجه شده‌اند که برای جلب توجه‌شان در خیابان سوت زده‌اند[/caption]
کد خبر 191790

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =