چمدان: علی اصغر مونسان از روزی که سکان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی را برعهده گرفته همواره بر تعطیلات زمستانی برای رونق سفرهای مردم تاکید کرده است اما حال نه تنها این تعطیلات محقق نشده است بلکه صحبت از تعطیلی پنجشبه‌ها هم به میان آمده است.

علاوه بر تعطیلی یک هفته‌ای زمستانی موضوعاتی درباره تغییر تعطیلات آخر هفته و تعطیلی شنبه به جای پنجشنبه مطرح شده بود که به نظر می‌رسد فعلا مسکوت است

محمدمهدی زاهدی در مورد مصوبه  تعطیلی پنجشنبه‌ها می‌گوید: شورای عالی آموزش‌وپرورش با اهداف خاصی روز پنج‌شنبه آخر هفته را تعطیل اعلام کرد البته هدف از این طرح این نبود که مدرسه تعطیل شود و کلاس‌ها تشکیل نشود بلکه قرار بود دانش‌آموزان در کنار معلم و مربیان حضور پیداکرده و باهم تعامل و گفتگو کنند.

وی با اشاره به اینکه روزهای پنج‌شنبه یا باید به حالت قبل برگردد و یا اینکه اهدافی که این مصوبه دارد دنبال شود، ادامه داد: برنامه‌های پرورشی باید در سرفصل روزهای پنج‌شنبه قرار گیرد و برنامه‌هایی مدون برای ارتباط مدرسه با مسجد دنبال شود. این برنامه می‌تواند علاوه بر آموزش درس زندگی به دانش‌آموزان قسمتی از سند تحول بنیادین را نیز به اجرا دربیاورد.
کد خبر 191343

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =