جزئیات جشنواره فرهنگ اقوام | جشنواره اقوام برای تورهای گردشگری هدف‌گذاری شده است

چمدان: ابراهیم کریمی در نشست خبری برگزار جشنواره اقوام ایرانی گفت: امسال دوازدهمین دوره جشنواره فرهنگ اقوام ایران زمین در استان گلستان برگزار می‌شود و براساس تجربه تا گذشته امسال نیز در کنار شهر گرگان، شهر گنبد نیز میزبان این جشنواره خواهد بود.

او افزود: از ۲۹ آبان تا ۳ آذر جشنواره در شهر گرگان و از ۴ تا ۷ آذر جشنواره در شهر گنبد برگزار خواهد شد. این جشنواره در چند بخش عمده برگزار می‌شود و یکی از مهمترین آنها نمایشگاه صنایع دستی از کل استان‌های کشور است که این نمایشگاه هر ساله یکی از پر فروش تاریخ نمایشگاه صنایع دستی کشور بوده است.

کریمی در توضیح بخش‌های دیگر جشنواره گفت: تاکنون ۱۷ استان برای شرکت در بخش موسیقی اقوام این جشنواره اعلام آمادگی کرده‌اند. همچنین در بخش بین المللی جشنواره که از سال ۹۵ مصوب شده تاکنون دعوت‌های صورت گرفته و کشور قزاقستان و ترکمنستان برای حضور در این جشنواره اعلام آمادگی کرده‌اند اما هنوز قطعی نشده است.

او درباره تسهیلاتی که برای این جشنواره در نظر گرفته شده است گفت: این جشنواره امسال به عنوان هدف تورهای گردشگری قرار گرفته است. از هتل‌داران و بوم گردی‌ها خواسته ایم که تخفیف ۳۰ تا ۵۰ درصدی برای گردشگران جشنواره در نظر بگیرند. همچنین بخش‌های دیگر اقامتی استان در آماده‌باش هستند و براساس آمارها هتل‌ها در تاریخ این جشنواره ظرفیت‌شان تکمیل شده است.

کریمی با اشاره بر تاکید بر بوم‌گردی در این استان گفت: امسال قرار است بوم‌گردی‌های فعال در کشور در این جشنواره شرکت کنند و ما در استان نیز از ظرفیت بوم گردی‌ها در جشنواره استفاده خواهیم کرد.

مدیر کل میراث فرهنگی استان گلستان درباره آمار گردشگران این استان نیز گفت: در سال ۹۴ اقامت استان ۳۰۴ هزار نفر بوده است. در سال ۹۵ این آمار به ۵۲۴ هزار نفر شب، در سال ۹۶ نیز یک میلیون و ۶۷ هزار نفر شب بوده است. تا این زمان در سال ۹۷ نیز آمار اقامت یک میلیون و ۷۰۰ هزار نفر شب اقامت بوده است. همچنین آمار بازدید‌ جاذبه‌های استان در سال ۹۴ یک میلیون بوده که در سال ۹۷ به ۱۱ میلیون رسیده است.
کد خبر 191190

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =