چمدان: حداقل 4 صرافی دولتی در فردوسی با نرخ 12550 تومان و با داشتن کارت ملی، کارت شتاب و شماره همراه به نام متقاضی از ساعت 10 تا 15 تا 2000 دلار آمریکا عرضه می‌کنند. صرافی‌های توسعه صادرات، رفاه، سپهر صادرات و ملی با حداقل صف فروش دارند.

  

شرایط جدید خرید ارز از صرافی‌ها

خریداران ارز طی روزهای گذشته با چند گزینه جدید از سوی صراف‌ها برای فروش ارز مواجه می‌شوند که از جمله آنها دارا بودن کارت ملی، کارت بانکی و سیم‌کارت به نام فرد متقاضی است.

مهر در این زمینه نوشت: تغییراتی طی روزهای گذشته در شیوه فروش ارز در صرافی‌ها به وجود آمده است و افراد متقاضی خرید ارز، با شرایط جدیدی مواجه می‌شوند که حتما باید آن را رعایت کنند تا بتوانند در سرفصل‌های سایر از صرافی‌های مجاز ارز خریداری کنند.

هر فرد متقاضی در بدو ورود به صرافی‌های عامل بانک مرکزی برای خرید ارز با این موارد از سوی صرافان مواجه می‌شود که فرد خریدار باید حتما کارت ملی، کارت بانکی و سیم‌کارت از یکی از اپراتورهای تلفن همراه به نام خود داشته باشد تا بتواند خرید ارز داشته باشد.

یکی از صرافی‌های چهارراه استانبول تهران در مورد این شرایط گفت: فرد خریدار باید مدارک کامل هویتی را به صراف ارایه دهد تا مشخص شود که با کارت ملی دیگران اقدام به خرید ارز نکرده است و یک متقاضی واقعی است. بر این اساس، هر فرد متقاضی باید علاوه بر ارایه کارت ملی، کارت بانکی و مدارک سیم‌کارت به نام خود را نیز در اختیار صرافی قرار دهد؛ ضمن اینکه برخی صرافی‌ها ممکن است در همان لحظه، تماس‌هایی را به صورت رندوم با متقاضی داشته باشند.

بررسی‌های میدانی حکایت از آن دارد که میزان مجاز خرید اسکناس ارز از صرافی‌ها در سامانه سنا دو هزار یورو است، به این معنا که اجازه ثبت خرید اسکناس بیش از این دو هزار یورو یا معادل آن در سرفصل «سایر» برای هر کارت ملی در هر سال داده نمی‌شود این درحالی است که به گفته صرافان، این سقف در سال پیش از این ۵۰۰۰ یورو بوده است.

البته برخی صرافان می‌گویند که این موضوع با سرفصل ارز همراه مسافر متفاوت است؛ ضمن اینکه سقف مجاز برای خرید اسکناس ارز توسط هر مسافر با ارایه مدارک کافی نیز ۵ هزار یورو است.

[caption id="attachment_191207" align="aligncenter" width="1910"] برخی صرافان می‌گویند سقف مجاز برای خرید اسکناس ارز توسط هر مسافر با ارایه مدارک کافی ۵ هزار یورو است[/caption]

قیمت ارز مسافرتی

شعب منتخب فروشنده ارز مسافرتی در نظام بانکی فروش ارز مسافرتی را طبق روال روزهای قبل، بعد از ساعت 11 آغاز کرده و به مسافران یورو را با قیمت 13 هزار و 889 تومان و 3 ریال  می فروشند که با احتساب کارمزد 7 در هزار به رقمی حدود 14 هزار تومان می‌رسد.

مسافران خارج از کشوری که اسناد و مدارک خواسته شده را به شعب بانک‌های عامل ارائه کنند می‌توانند برای کشورهای همسایه و مشترک‌المنافع حداکثر 500 یورو و برای سایر کشورها تا 1000 یورو خریداری کنند.
کد خبر 191184

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 7 =