ترکیه به دنبال یک میلیون گردشگر چینی در سال | گردشگران خارجی در ترکیه هزار دلاری می‌شوند | ایران بازار جدید گرشگری شد

چمدان: ارگین شاهین رئیس انجمن آژانس‌های گردشگری ترکیه (TURSAD) از ثبت رکوردی جدید در بخش گردشگری تا پایان امسال خبر داد و گفت: پیش بینی می‌شود تعداد گردشگران ورودی به کشور تا پایان سال جاری به رقم بیش از 40 میلیون نفر رسیده و درآمد حاصل از صنعت گردشگری نیز بالغ بر بیش از 30 میلیارد دلار شود.

شاهین با بیان اینکه انتظار می‌رود تعداد گردشگران خارجی به ترکیه در سال آتی از مرز 40 میلیون نفر عبور کند گفت: تلاش فعالان و نمایندگان صنعت گردشگری جهت یافتن بازارهای جدید در افزایش شمار گردشگران به کشور نقش داشته است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه تلاش‌های آن‌ها پیشتر تنها در راستای جذب گردشگران از اروپا و روسیه به ترکیه بوده است، افزود: پیشتر به گردشگران تنها در زمینه بهره‌وری از دریا و آفتاب گرفتن در سواحل کشورمان خدمت رسانی می‌کردیم ولی سپس درک کردیم که با اکتفا به این بخش، بخش گردشگری شکننده را ایجاد می‌کنیم لذا به جذب گردشگران از کشورهای شرق آسیا روی آوردیم. به ویژه اینکه بازار چین بازار مهمی است. هدف ما در میان مدت پذیرایی از یک میلیون توریست چینی در سال است.

[related-post id="187381"]

او با ابراز اینکه صنعت گردشگری ترکیه به لحاظ نیروی انسانی متخصص و زﻳﺮﺳﺎﺧﺖ‌ها در وضعیت خوبی قرار دارد، گفت: ایران، خاورمیانه و آفریقا به عنوان بازارهای جدید مطرح هستند.

رئیس انجمن آژانس‌های گردشگری ترکیه با اشاره به اینکه هدف ترکیه جذب سالانه 50 میلیون گردشگر تا سال 2023 است، اظهار داشت: اگر بتوانیم سرانه هزینه مستقیم هر گردشگر را به 1000 دلار افزایش بدهیم، به معنای واقعی یک کشور گردشگری خواهیم شد.

[related-post id="188752"]

[related-post id="188345"]

[related-post id="182947"]
کد خبر 191116

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =