چمدان: ایلیانا یوتووا معاون‌اول رئیس جمهوری بلغارستان در این دیدار با ابراز خرسندی از سفر رئیس سازمان میراث فرهنگی ایران به صوفیه گفت: هر کودک بلغاری در دوره تحصیلات ابتدایی خود در درس تاریخ با ایران آشنا می‌شود.

او همچنین با اشاره به سابقه کار تخصصی در حوزه باستان‌شناسی عنوان کرد: ارتباطات ملت‌های ایران و بلغارستان بسیار عمیق است بنابراین توسعه مسیرهایی که پایتخت‌های تاریخی را به هم مرتبط می‌سازند، محور خوبی برای همکاری‌های گردشگری است.

مونسان نیز در این دیدار با تشکر از استقبال و میزبانی طرف بلغاری٬ آشنایی مردم بلغارستان با تاریخ ایران را مایه خرسندی دانست و گفت: مردم ایران  متقابلا حس خوبی نسبت به بلغارها دارند و این شناخت روابط را مستحکم می‌کند.

رئیس سازمان میراث فرهنگی ایران با برشمردن محورهای توافقات به‌عمل‌آمده در مذاکرات قبلی به‌ویژه در ملاقات با وزیر گردشگری بلغارستان٬ پیشنهاد توسعه همکاری‌های گردشگری با محوریت مسیرهای تاریخی را بسیار حائز اهمیت قلمداد کرد و از آمادگی کامل دولت جمهوری اسلامی ایران را برای توسعه و ارتقای سطح روابط در همه زمینه‌ها خبر داد.

مونسان با تاکید بر تشکیل هرچه سریع‌تر کمیسیون مشترک همکاری‌های دو کشور٬ آن را گام عملی موثری برای احصای زمینه‌های همکاری و توسعه روابط عنوان کرد.

ایلیانا یوتوا معاون‌اول رئیس‌جمهوری بلغارستان در پایان با تاکید بر ضرورت توسعه روابط به ویژه در زمینه گردشگری ابراز امیدواری کرد که با اجرایی شدن توافقات صورت‌گرفته میان مقامات گردشگری دو کشور، زیرساخت‌های مناسب‌تری برای تحرک‌بخشی به همکاری‌ها در سایر حوزه‌ها فراهم شود.

 

کد خبر 190896

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 4 =