ممنوعیتی در سفر عربستانی‌ها به ایران وجود دارد؟ | گزارشی مبنی بر ایجاد مشکل توسط گردشگران سعودی در مشهد نداشتیم

چمدان: حشمت الله فلاحت‌پیشه در مورد امکان سفر اتباع عربستان به ایران گفت: هیچ مانعی در ورود گردشگران و زائران عربستانی به ایران وجود ندارد و به ویژه گردشگران مذهبی آنها به مشهد مقدس سفر می‌کنند.

وی ادامه داد: هرگز ممنوعیتی در سفر اتباع عربستان به ایران وجود نداشته است و پس از آنکه ایرانی‌ها حج تمتع را برگزار کردند، عملا گردشگران عربستان هم به ایران سفر می‌کنند.

فلاحت پیشه با اشاره به سفر کمیسیون امنیت ملی مجلس به مشهد و مشاهدات خود از حضور زوار عربستان در این شهر ادامه داد: هیچگاه گزارشی مبنی بر اینکه عربستان برای اتباع خود به دلیل سفر به ایران مشکلی ایجاد می‌کند، نداشته‌ایم.

رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی به خانه مفت گفت: این اتفاق بسیار خوب است زیرا دو کشور ایران و عربستان موضوع گردشگری مذهبی خود را از مناسبات سیاسی جدا می‌کنند و این امر نشان‌دهنده بلوغ مناسباتی بین ایران و عربستان است.

رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری کشور چند پیش اعلام کرد: بعد از حادثه سفارت عربستان شاهد کاهش حضور گردشگران عربستان در ایران بودیم اما امسال روند حضور آنها در ایران شدت یافته است.

[related-post id="189872"]
کد خبر 190866

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =