چمدان: شبکه الجزیره در گزارشی نوشت: ایران کشوری برای سفر و سیاحت و گردشگری است کشوری دارای طبیعت زیبا در چهار فصل و آثار باستانی که نشان دهنده تاریخ پارسیان و تمدن اصیل آنها است. ایران دارای موقعیت استراتژیک و مرزهای طولانی خشکی با پاکستان، افغانستان، ترکمنستان، آذربایجان، ارمنستان، ترکیه و عراق بوده و تاثیر ایران بر فرهنگ ها و ملت‌ها در طول تاریخ امری واضح است.

ایران همچنین هشت گذرگاه دریایی با قزاقستان، روسیه از طریق دریای خزر و کویت، قطر، بحرین، عربستان، امارات و عمان از طریق خلیج فارس دارد.

موقعیت جغرافیایی ایران این کشور را به منطقه‌ای با آب و هوایی متنوع تبدیل کرده است و از معدود کشورهای جهان است که چهار فصل را در یک روز در این کشور می‌توان شاهد بود. آب و هوای این کشور متنوع، طبیعت آن بی‌نظیر و آثار باستانی در این کشور ارزشمند و فرهنگ بسیار غنی است.

یک گردشگر در ایران نیاز به فکر کردن طولانی ندارد چرا که گزینه‌های زیادی پیش روی اوست و می‌تواند کوهنوردی را در کوه‌های البرز و زاگرس تجربه کند، در سفری استثنایی به کویرهای یزد و کرمان برود یا از آثار باستانی و موزه‌ها دیدار کند و از غذاهای خوشمزه و متنوع ایران لذت ببرد. شهرهای اصفهان، شیراز، مشهد، تبریز، تهران، یزد، کیش و شمالی از قطب‌های گردشگری در ایران به شمار می‌آیند. بهترین فصل سفر به ایران از ماه فروردین تا تیر  ماه است اگر چه هر چهار فصل در این کشور زیبا و سحرآمیز است.

[caption id="attachment_190873" align="aligncenter" width="3264"]توریست خارجی در ایران - گردشگر خارجی در ایران روزنامه دیلی میل انگلیس ایران را به عنوان کشور امن برای گردشگران در سال 2018 معرفی کرد[/caption]

 

ایران علاوه براین که مقصدی برای سفرهای توریستی است برای هدف‌های درمانی و زیارتی هم میزبان گردشگران است. گردشگرانی که به ایران سفر کرده‌اند نقل می‌کنند که ایرانی‌ها بسیار مهمان‌نواز هستند و از گردشگران خارجی بسیار استقبال می‌کنند.

الجزیره در ادامه می‌نویسد: جان سیمبسون روزنامه نگار مشهور انگلیسی پس از سفر به ایران در سال 2014 گفت: ایران از جذابترین کشورهای جهان بوده و داری آب و هوای لذت بخش و مردمی بافرهنگ و مهمان نواز و آثار باستانی بی‌نظیر و متنوع است. زمانی که در پارک‌ها قدم می‌زنید خانواده‌های ایرانی شما را به جمع خودشان دعوت می‌کنند.

ژان کلود ژنو روزنامه‌نگار فرانسوی نیز درباره ایران گفته بود: واقعا شوکه شدم و حتی کلمه شوکه نیز نمی‌توان برای بیان احساس من نسبت به ایران کافی دانست. شگفت‌آور بهترین کلمه در توصیف ایران است. ایران اصلا به تصویری که غربی‌ها از این کشور ساخته‌اند شبیه نیست.

روزنامه دیلی میل انگلیس در گزارشی درباره کشورهای امن و خطرناک جهان برای گردشگران در سال 2018 ایران را به عنوان کشور امن برای گردشگران معرفی کرد.

[caption id="attachment_190872" align="aligncenter" width="1201"]توریست خارجی در ایران - گردشگر خارجی در ایران الجزیره: دولت ایران اخیرا امتیازاتی را به گردشگران خارجی داده از جمله اینکه از همه فرودگاه‌های این کشور برای اتباع 180 کشور روادید صادر می‌شود[/caption]

 

طبق گزارش الجزیره از نقاط مثبت گردشگری در ایران، سهولت سفر به شهرهای مختلف با هواپیما، قطار، مترو، اتوبوس و تاکسی و خودروی شخصی است. اما از نکات منفی آن عدم امکان استفاده از کارت‌های بانکی بین المللی برای خارجی‌ها به دلیل تحریم‌های آمریکا و عدم تعامل بانک‌های جهانی است.

این شبکه قطری همچنین اضافه کرد: دولت ایران اخیرا در جهت تقویت بخش گردشگری در این قدم برداشته و امتیازاتی را به گردشگران خارجی داده از جمله اینکه از همه فرودگاه‌های این کشور برای اتباع 180 کشور روادید صادر می‌شود.
کد خبر 190864

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =