ارز مسافرتی کمی ارزان شد | جدیدترین قیمت یوروی آزاد و مقایسه با یوروی مسافرتی

چمدان: شعب منتخب فروشنده ارز مسافرتی در نظام بانکی فروش ارز مسافرتی را طبق روال روزهای قبل بعد از ساعت ۱۱ آغاز کرده و و به مسافران یورو با قیمت 14 هزار و 391 تومان و 5 ریال می‌فروشند که با احتساب کارمزد 7 در هزار به رقمی حدود 14 هزار و 400 تومان می‌رسد. نرخ امروز نسبت به روز قبل با کاهش همراه بوده است.

نرخ یورو در بازار آزاد 400 تومان بالاتر از یوروی مسافرتی به قیمت 14850 تومان به فروش می‌رسد. قیمت خرید یورو هم در بازار آزاد 14750 تومان است که 300 تومان از یوروی مسافرتی گران‌تر خریده می‌شود.

مسافران خارج از کشوری که اسناد و مدارک خواسته شده را به شعب عامل ارائه کنند می‌توانند برای کشورهای همسایه و مشترک‌ المنافع حداکثر ۵۰۰ یورو و برای سایر کشورها تا ۱۰۰۰ یورو خریداری کنند.

براساس سیاست جدید بانک مرکزی که از روز ۱۸ شهریورماه آغاز شده، ارز پرداختی به مسافران یورو است و دلار به متقاضیان پرداخت نمی‌شود.

قیمت فروش دلار در صرافی ملی 

صرافی ملی قیمت فروش دلار را صبح امروز ۱۳ هزار و ۱۵۰ تومان اعلام کرد. صرافی ملی که متعلق به بانک ملی ایران است در بازار ارز بعنوان نماینده بازار ساز شناخته می شود؛ صرافی ملی ایران در سال 1383 با مجوز بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران عمدتا با سرمایه بانک ملی به صورت شرکت سهامی خاص تاسیس شد. این صرافی در طول روز متناسب با نوسان قیمتی در بازار آزاد، خرید و فروش دلار و یورو را با قیمت‌های مختلفی انجام می‌دهد.

کد خبر 190697

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =