چمدان: علی‌اصغر مونسان در همدان در جمع خبرنگاران گفت: مقرر شد کارشناسان سازمان جهانی گردشگری در ایجاد حساب‌های اقماری گردشگری و تدوین برنامه جامع گردشگری کشور به ما مشاوره بدهند.

رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گفت: حضور دبیرکل سازمان جهانی گردشگری و معاونانشان در ایران فرصت بی‌بدیلی برای ما ایجاد کرده و خوشبختانه روابط بسیار خوب و صمیمانه‌ای بین ما وجود دارد و مذاکرات خوبی صورت گرفته است.

معاون رئیس‌جمهوری اضافه کرد: از دبیرکل سازمان جهانی گردشگری قول گرفتیم که دفتر یک مرکز صنایع‌دستی ذیل سازمان جهانی گردشگری در تهران راه‌اندازی شود که این اتفاق بسیار بزرگی است که در حوزه گردشگری و صنایع‌دستی به وقوع می‌پیوندند.

مونسان با بیان اینکه مقرر شد سازمان جهانی گردشگری در بازنگری مستر پلن گردشگری کشور به ایران کمک کند گفت: در مذاکراتی که با دبیرکل سازمان جهانی گردشگری داشتیم مقرر شد کارشناسان این سازمان در تدوین یک برنامه جامع گردشگری کشور به ما مشاوره بدهند و در شکل‌گیری حساب‌های اقماری گردشگری که موضوعی بسیار مهم است، نیز قرار شد کارشناسان سازمان جهانی گردشگری به ما کمک کنند.

مونسان در مورد اهمیت شکل‌گیری حساب‌های اقماری گردشگری گفت: اینکه گردشگری هنوز در کشور ما مورد توجه قرار نمی‌گیرد به این دلیل است که اثرات گردشگری در اقتصاد کشور قابل برآورد نیست و به همین دلیل ایجاد حساب‌های اقماری دارای اهمیت بسیار زیادی است و ما امیدواریم با کمک کارشناسان سازمان جهانی گردشگری، بانک مرکزی و مرکز آمار ایران این امر را محقق کنیم. این‌ها باید معلوم شود تا بدانیم چه سهمی را در این تولید ناخالص ملی داریم.

وی افزود: این حساب‌ها، حساب‌های پیچیده‌ای است که رسیدن به آن نیاز به تجربه دارد و ما چند وقتی است که با مرکز آمار و بانک مرکزی مذاکرات و مکاتبه‌هایی را داشتیم که این حساب‌های اقماری را بتوانیم به اتفاق هم شکل دهیم و در این میان کمک‌های سازمان جهانی گردشگری و مشاوره کارشناسان جهانی در این امر بسیار می‌تواند ما را جلو بیندازد.

رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری همچنین در نشست خبری مشترک با دبیرکل سازمان جهانی گردشگری که در حاشیه چهلمین اجلاس اعضای وابسته سازمان جهانی گردشگری در همدان برگزار شد، خواستار ارائه تصویر واقعی از ایران به گردشگران دنیا شد.

مونسان پرداختن به اکوتوریسم را از موضوعاتی خواند که در مورد آن با دبیر کل سازمان جهانی گردشگری در حاشیه این نشست بحث و تبادل نظر شده است و گفت: اکوتوریسم علاوه بر جاذبه‌های بی‌نظیر تاریخی که در کشور ما وجود دارد، می‌تواند به گردشگری کشور کمک کند و اگر چه تا کنون عمده گردشگران ورودی به کشور گردشگران فرهنگی بوده که به خاطر جاذبه‌های گردشگری به کشور آمده اند اما اعتقاد راسخ داریم که اکوتوریسم هم اکنون به عنوان یک مسئله جهانی مطرح شده است و می‌تواند برای گردشگری کشور بسیار مفید باشد چرا که ما دارای ظرفیت‌های خوبی در این حوزه هستیم و اقوام زیادی در کشور داریم و می‌توانیم با بهره گیری از تجارب بین‌المللی هرچه بهتر به توسعه اکوتوریسم در کشور بپردازیم که این امر با کمک سازمان جهانی گردشگری می‌تواند انجام شود.

وی افزود: موضوع دیگری که درباره آن با آقای زوارب صحبت کردیم این بود که سازمان جهانی گردشگری به تبیین و ارائه تصویر واقعی از مردم خوب و مهربان ایران به دنیا کمک کند، در زمانی که آمریکا علیه ایران تصویرسازی غیر واقعی می‌کند این سازمان می‌تواند تصویر خوبی از ایران از طریق گردشگران به جهانیان به معرفی کند.

[related-post id="190197"]
کد خبر 190435

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =