فیلم | اظهارات دبیرکل سازمان گردشگری در تنها اثر ثبت جهانی تهران | بارزترین ویژگی ایرانی‌ها از مولفه‌های اصلی گردشگری است

چمدان: زوراب پلولیکاشویلی دبیر کل سازمان جهانی گردشگری برای شرکت در نشست اعضای غیروابسته این نهاد به ایران سفر کرده است. او که برای نخستین بار در این سمت به ایران آمده امروز پیش از سفر به همدان از چند بنای تاریخی تهران بازدید و با مقامات کشور دیدار داشت. او که قرار بود در نشست خبری در کاخ گلستان شرکت کند تنها در جریان بازدیدش توضیحات کوتاهی از سفرش به ایران داد.

زوراب پلولیکاشویلی در جریان بازدید از کاخ گلستان در جمع خبرنگاران گفت: مهمان‌نوازی یکی از مولفه‌های اصلی گردشگری است که ایران در این زمینه معروفیت جهانی دارد.

او همچنین با اشاره به بازدیدش از کاخ گلستان گفت: هر کسی باید یک بار از این مجموعه تاریخی بازدید کند. همچنین از دولت ایران تشکر می‌کنم که گردشگری را در اولویت قرار داده‌ است.  ما اینجا آمده‌ایم تا در حوزه گردشگری کار کنیم و آن را ارتقاء دهیم، همین حضور ما در اینجا شاهد این ادعاست که ایران دارای جاذبه‌های گردشگری فراوانی است.


دبیر کل سازمان جهانی گردشگری درباره اجلاس همدان گفت: همانطور که میدانیم 27 کشور در این اجلاس شرکت می‌کنند و باید از این ۲۷ کشور استفاده کنیم، آنها می‌توانند ۲۷ ارتباط تجاری در زمینه گردشگری رقم بزنند. این که اجلاس در همدان برگزار می‌شود، واجد اهمیت است و می‌خواهیم همدان را یک مرکز جدید برای گردشگری معرفی کنیم. ما اینجا هستیم تا از شما حمایت کنیم و گردشگری ایران را بهبود ببخشیم، بحث بوم‌گردی و اکوتوریسم مهم است، از حوزه گردشگری در سراسر کشور حمایت می‌کنیم تا آن ارتقا پیدا کنند.کد خبر 190197

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =