توقف عرضه سوخت به هواپیماهای ایرانی در فرودگاه بیروت

چمدان: تسنیم به نقل از دیلی استار نوشت: یوسف فنیانوس سرپرست وزارت حمل و نقل لبنان در پاسخ به این سوال که آیا ایرلاین‌های ایرانی از توقف در فرودگاه بیروت منع خواهند شد گفت: «برای توقف؟ نه. برای سوخت گیری مجدد؟ بر اساس تحریم‌ها، بله.»

یک مقام ارشد فرودگاهی لبنان گفت: پس از وضع تحریم‌های واشنگتن علیه ایران در روز دوشنبه گذشته، به شرکت‌های نفتی بین المللی اخطار داده شده است.

این اقدامات بدان معناست که شرکت‌های مرتبط با موسسات تحت تحریم ایران، مورد مجازات قرار خواهند گرفت.

این مقام فرودگاهی گفت: به برخی از عرضه کنندگان سوخت بر اساس تصمیمات داخلی این شرکت‌ها اطلاع داده شده، اما فنیانوس تایید کرد که هیچ کدام از عرضه کنندگان اجازه کمک به سوخت گیری مجدد هواپیماهای تحریم شده را ندارند. فنیانوس افزود، این تصمیم «مطمئنا توسط شرکت‌های آنها» و نه توسط دولت لبنان اتخاذ شده است.

[caption id="attachment_190060" align="aligncenter" width="1200"] سرپرست وزارت حمل و نقل لبنان در پاسخ به این سوال که آیا ایرلاین‌های ایرانی از توقف در فرودگاه بیروت منع خواهند شد گفت: «برای توقف؟ نه. برای سوخت گیری مجدد؟ بر اساس تحریم‌ها، بله.»[/caption]

رسانه‌های لبنانی شرکت‌های منع شده از عرضه سوخت به هواپیماهای ایرانی را 4 شرکت لیکوئیگاز، کورال اویل، توتال و دبلیو اچ الفمد اعلام کردند.

به گفته این مقام فرودگاهی، این اقدام در مقایسه با اقداماتی که ممکن است اتخاذ شود گام بسیار کوچکی است.

مقام فرودگاهی لبنان افزود: این تصمیم باید مورد مطالعه قرار گیرد و تصمیمی در سطح ملی و در هماهنگی با دولت اتخاذ شود.

سرپرست وزارت حمل و نقل لبنان تایید کرد که دولت هنوز تصمیمی در این باره که آیا تحریم‌های جدید آمریکا علیه ایران را اجرا کند یا نه اتخاذ نکرده است.

وی افزود: (دولت لبنان) در حال بررسی تمام جوانب است. این کار اصلا آسان نیست. ما باید جنبه‌ها و نظرات بسیار زیادی را مورد بحث قرار دهیم.

[related-post id="188821"]

[related-post id="188934"]
کد خبر 190056

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =