افت ورود گردشگران اروپایی را جبران می‌کنیم | تعداد گردشگران فرانسوی و ایتالیایی دوباره زیاد شد | عقلانی نیست هتل‌ها دونرخی شوند

ابراهیم پورفرج در گفت‌وگو با خبرنگار چمدان در مورد درخواست هتلداران برای دو نرخی شدن قیمت هتل‌ها (دریافت ارز خارجی از گردشگران ورودی به کشور) گفت: دو نرخی شدن هتل‌ها انجام نخواهدشد و چنین چیزی عقلانی نیست. همه کشورها تلاش می‌کنند که ارزش پولشان را بالا ببرند در این شرایط چرا ما باید در تبادلاتمان دلار امریکایی را جاری کنیم که به ارزش پولمان ضربه بیشتری وارد شود. از سوی دیگر آژانس‌ها از گردشگران ارز نمی‌گیرند گه بخواهند به هتل‌ها ارزی بدهند.

وی در مورد وضعیت گردشگران ورودی به کشور اظهار کرد: بسته سفر ارزان شده‌ است اما ورود گردشگر اروپایی افت داشته و ما تلاش می‌کنیم که در این ماه‌های پیش رو این افت را جبران کنیم به همین منظور 5 الی 6 نمایشگاه در پیش رو داریم و در نمایشگاه‌های لندن، ژاپن، ایتالیا و ... شرکت خواهیم کرد،  در اسفندماه نیز در نمایشگاه برلین حضور خواهیم داشت که در آنجا بخش وسیعی در نمایشگاه به مساحت 1200 مترمربع در اختیار ایران خواهد بود.

رئیس جامعه تورگردانان در ارتباط با اینکه آیا سازمان میراث فرهنگی در این نمایشگاه نقشی خواهد داشت یا خیر؟ گفت: هزینه این نمایشگاه‌ها کاملا بر عهده بخش خصوصی است اما به تازگی با مونسان رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در این باره صحبت کردیم که نتایج خوبی به همراه داشت، سازمان میراث فرهنگی در این نمایشگاه‌ها با انجام تبلیغات از بخش خصوصی حمایت خواهد کرد.

پورفرج در مورد وضعیت گردشگران اروپایی ورودی به ایران و افت و خیزی که آمار آنها در ماه‌های اخیر داشته‌است اظهار کرد: همواره بیشترین گردشگران اروپایی به ایران به ترتیب کشورهای آلمان، ایتالیا، فرانسه و انگلیس هستند و بعد از آنها گردشگران  اتریش و هلند قرار دارند. میزان گردشگران ورودی در این مدت افت و خیز داشت اما در اواخر فصل ناگهان گردشگران ایتالیا و فرانسه دوباره بیشتر شدند.

او افزود: دو فصل پر گردشگر ما در ایران برای گردشگران خارجی بهار و پاییز است در بهار ما افت گردشگر نداشتیم و در پاییز نیز تحریم‌ها و تهدیدها مقداری افت در حوزه گردشگران اروپایی ایجاد کرد اما مطمئن هستم که تاپایان فصل با نمایشگاه‌ها و نشست‌هایی که در کشورهای اروپایی داریم این افت جبران می‌شود.

رئیس جامعه تورگردانان تاکید کرد: ما در این فرآیند بیش از هرچیز به حمایت دولت و سازمان میراث فرهنگی نیاز داریم تا بخش خصوصی در کنار آنها بتواند کار را جلو ببرد.
کد خبر 189520

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =