چمدان: نمایشگاه نقش برجسته و طراحی کودکان از نقش برجسته سرباز هخامنشی تخت جمشید استردادی از آمریکا ظهر روز یکشنبه 13 آبان 97 همزمان با روز دانش آموز با حضور دكتر جبرئيل نوكنده مدیر موزه ملي ايران، زهرا فرماني مدیر آموزشگاه هنرهای تجسمی بادبادک و پیشکسوت آموزش و پرورش کودکان و نینا رضایی رئیس اداره معرفی و آموزش موزه ملی ایران به همراه کودکان خالق آثار به نمایش درآمده و خانواده‌هایشان افتتاح شد.
[caption id="attachment_189286" align="aligncenter" width="864"] عکسها متعلق به روابط عمومی موزه ملی است[/caption]

بنا به این گزارش؛ این نمایشگاه ماحصل کارگروهی هنرجویان 5 تا 9 ساله‌ای است که همزمان با برپایی نمایشگاه تک اثر «نقش برجسته سرباز هخامنشی استردادی از آمریکا» در موزه ملی ایران در روز جهانی کودک ضمن بازدید از نمایشگاه و آشنایی با سرگذشت این سرباز ایرانی، یافته‌های خود را دریک کارگاه هنرهای تجسمی با مربیگری الهام خسروی نقش زدند.
 

این نمایشگاه متشکل از 56 کارهنری شامل 37 نقش برجسته با گل رس  و 19عدد تابلو طراحی با روان نویس است. نمایشگاه حاضر به همت موزه ملی ایران ، موزه مجازی بین المللی هنرکودک و  با مشارکت آموزشگاه هنرهای تجسمی بادبادک شکل گرفته است.


علاقمندان می توانند  از 13 تا 18 آبان سال جاری همه روزه از ساعت 9  تا 17 به نشانی: خیابان امام خمینی ـ ابتدای خیابان سی تیر ـ خیابان پروفسور رولن ـ پلاک 1 - موزه ملی ایران ـ  موزه باستان شناسی و هنر دوران اسلامی ایران مراجعه فرمایند و به صورت رایگان از این نمایشگاه بازدید کنند.

پس از آن پایان نمایش نقش برجسته سرباز هخامنشی استردادی از آمریکا در موزه ملی که با استقبال شش هزار و 319نفری (که سه هزار و 297 نفر آنها گردشگر خارجی بودند) از 15 تا 27 مهر رو به رو شد. این اثر نفیس در 27 مهرماه از تالار ایران باستان جمع‌آوری شده و برای نمایش در شهرهای دیگر کشور راهی موزه بزرگ خراسان شد.

 کد خبر 189271

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 7 =