۵خانه تاریخی در بافت تاریخی بوشهر مرمت شد

چمدان:بافت تاریخی بوشهر درحالی یکی از بافت‌های ارزشمند کشور محسوب می‌شود که درحال حاضر ۳۶ هکتار از این بافت تاریخی در فهرست آثار ملی کشور ثبت شده است.

فرزانه اسپرغم (مدیر پایگاه بافت تاریخی بوشهر) با اعلام این خبر گفت: بافت تاریخی بوشهر یکی از بافت‌های ارزشمند کشور است که هم اکنون بیش از هزار پلاک ارزشمند در آن شناسایی شده است.

او گفت: با توجه به اینکه اکثر بناهای تاریخی بافت تاریخی بوشهر تاریخی و مربوط به دوره قاجار هستند از همین رو، تلاش شده که سالانه با تقویت پروژه‌های مشارکتی به حفاظت از این بناهای تاریخی بپردازیم.

اسپرغم افزود: در سال جاری ۵ خانه تاریخی با مشارکت بخش خصوصی مرمت اضطراری شده است که این بناها شامل خانه آسیایی، خانه حیدرپور، خانه فرح بخش و خانه امیری می‌شود.

آنطور که اسپرغم افزود: به دلیل ارزش‌های معماری که بافت تاریخی بوشهر برخوردار است، این بافت نیازمند بودجه بیشتری برای مرمت و حفاظت اضطراری از بناهای تاریخی است. به طوری که هم اکنون نزدیک به ۲۰ بنای تاریخی شناسایی شده که در فهرست آثار ثتبی قرار ندارند اما از آنجایی که دارای ارزش‌های معماری هستند لازم است که هر چه سریعتر مورد مرمت اضطراری قرار گیرند.
کد خبر 189172

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =