واکنش رئیس‌جمهوری به پایان مرمت عمارت عالی‌قاپو | حفظ آثار باستانی اهمیت ویژه‌ای دارد

چمدان: حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهوری ضمن تقدیر از عملکرد سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در مرمت عمارت عالی‌قاپو اصفهان، بر ضرورت همکاری استانداری‌ها و شهرداری در حفظ آثار تاریخی تاکید کرد.

پس از ارسال گزارش «پایان مرمت عالی‌قاپو» به دفتر رئیس جمهوری، حسن روحانی ضمن تقدیر از عملکرد سازمان میراث فرهنگی، بر حفظ آثار باستانی به ویژه آثار ارزشمند اصفهان تاکید و دستور همکاری استانداری‌ها و شهرداری‌ها را در این زمینه صادر کرد.

متن دست نویس حسن روحانی که در نامه مورخ 8/12/ 1397 دفتر رئیس جمهوری به علی اصغر مونسان ارسال شده به قرار زیر است: از سازمان تقدیر شود. حفظ آثار باستانی به‌ویژه آثار ارزشمند در اصفهان اهمیت ویژه‌ای دارد. در این زمینه استانداری‌ها و شهرداری‌ها باید همکاری نمایند.

علی اصغر مونسان رئیس سازمان میراث فرهنگی 28 مهر ماه در سفر به اصفهان از عمارت عالی قاپو بازدید و ضمن اظهار رضایت از مرمت این اثر جهانی دستور تنظیم و ارایه گزارش کامل و دقیق روند مرمت این اثر را صادر کرد.

عملیات مرمت عالی قاپو به عنوان پروژه ای بزرگ و پیچیده، پس از 13 سال تلاش مستمر و کارشناسی، در دولت دوازدهم با موفقیت به پایان رسید.
کد خبر 189115

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =