چمدان: اویس کیانی درباره تبدیل ارز گردشگران خارجی توسط راهنمایان گردشگری و تخلفات این اقدام به چمدان گفت: در یک برهه زمانی به دلیل شرایط ارزی کشور راهنما در موقعیتی قرار می‌گرفت که مجبور بود پول گردشگر را تبدیل کند چون دسترسی به صرافی‌ها ممکن نبود و فعالت صرافی‌ها تخلف محسوب می‌شد. در آن زمان‌ حتی برخی صرافی‌ها اقدام به تبدیل ارز به صورت مخفیانه می‌کردند که جلوه خوبی برای گردشگری ایران نداشت.

او درباره تخلف برخی راهنمایان در تبدیل ارز به نرخ پایین‌تر از بازار آزاد گفت: پس از آغاز فعالیت صرافی‌ها مشکلات کمتر شده است اما آنچنان تخلفی در این حوزه رخ نداده است.

رئیس هیات مدیره کانون راهنمایان گردشگری ایران ادامه داد: تبدیل ارز توسط راهنماها تداخل در کار صنف‌های دیگر است. موضوعی که ما خود همیشه نسبت به آن معترض هستیم و آن را تخلف می‌دانم.

کیانی درباره راهکارهای رفع مشکلات ارزی گردشگران خارجی نیز گفت: با یک شرکت عامل طرف قرارداد با بانک‌ها تفاهم نامه‌ای داریم که به گردشگران خارجی توریست کارت داده شود. توریست کارت همانند کارت‌های بانکی عضو شبکه شتاب است و گردشگران قبل از سفر به ایران می‌توانند درخواست دریافت آن را با مبلغ مورد نیاز خود ارائه دهند. نرخ تبدیل ارز در این کارت‌ها براساس نرخ روز است و پس از پایان سفر می‌توانند به راحتی از صرافی‌ها باقی مانده پول خود را ارز بخرند.
کد خبر 188952

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =