هشدار به گردشگران | کدام خطوط تله‌کابین و تله سی‌یژ تهران مجوز ندارند؟

چمدان: محمودرضا طاهری با هشدار به کلیه پیست‌های اسکی تهران که باید قبل از شروع فصل سرد در سال جاری مجوز بهره‌برداری تجهیزات کابل‌راه‌های خود را جهت فعالیت اخذ کنند، ‌گفت: در مجموع استان تهران دارای ۱۸ خط کابل راه است که دو خط از آن‌ها در حال نصب بوده و هنوز به بهره‌برداری نرسیده است و از بین ۱۶ خط باقی مانده ۱۱ خط دارای مجوز بوده و پنج خط نیز مجوز بهره‌برداری ندارند.

وی با اشاره به وضعیت استاندارد خطوط تله‌کابین و تله سی‌یژ مجموعه توچال اعلام کرد: در توچال سه خط تله‌کابین و سه خط تله سی‌یژ وجود دارد که همگی دارای مجوز هستند و پروانه بهره‌برداری دارند، بنابراین مشکلی برای فعالیت ندارند.

طاهری در مورد مجموعه شمشک خاطرنشان کرد: ششمک دارای دو خط تله سی‌یژ است که هر دو بدون مجوز بوده و پلمب هستند بنابراین تا زمان اخذ مجوز از استاندارد حق بهره‌برداری و فعالیت ندارند.

وی در ادامه به مجموعه دربندسر اشاره کرد و گفت: دربندسر یک خط تله کابین و سه خطه تله سی‌یژ دارد که خط تله‌کابین مربوطه دارای مجوز است و از سه خطه تله سی‌یژ دو مورد آن‌ها دارای مجوز بوده و یک خط پلمب است.

مدیرکل استاندارد تهران در مورد مجموعه آبعلی نیز اعلام کرد: آبعلی دارای یک خط تله‌کابین و یک خط تله سی‌یژ است که هر دو فاقد مجوز بهره‌برداری هستند و مسئولان در جهت رفع نقص آن‌ها اقداماتی کرده‌اند، اما تا مجوز لازم را اخذ نکنند حق بهره‌برداری از آن‌ها وجود ندارد.

وی ادامه داد: در دربند و ارم نیز هر کدام یک خط تله سی‌یژ وجود دارد که هر دوی آن‌ها دارای مجوز بوده و منعی برای فعالیت آن‌ها وجود ندارد.


خط وضعیت تله کابین وضعیت تله سیژ
توچال سه خط تله‌کابین | همه مجوز دارند سه خط تله سی‌یژ | همه مجوز دارند
شمشک   دو خط تله سی‌یژ | مجوز ندارند ؛ پلمپ هستند
دربندسر یک خط تله کابین | همه مجوز دارند سه خطه تله سی‌یژ | دو خط مجوز دارند ؛ یک خط پلمپ است
آبعلی یک خط تله‌کابین | مجوز ندارد ؛ پلمپ است یک خط تله سی‌یژ | مجوز ندارد ؛ پلمپ است
دربند   یک خط تله سی‌یژ | مجوز دارد
ارم   یک خط تله سی‌یژ | مجوز دارد

طاهری در ادامه با هشدار مجدد نسبت به فعالیت خطوط تله کابین و تله سی‌یژ استان تهران اظهارکرد: تا زمانی که خطوط مربوطه مجوزهای لازم را از استاندارد اخذ نکنند حق فعالیت ندارند و در عین حال از مردم درخواست می‌کنیم که جهت استفاده از خطوط تله‌کابین و تله سی‌یژهایی که بدون مجوز بهره‌برداری هستند مراقب باشند.

مدیرکل استاندارد تهران به ایسنا گفت: بازدید دو ماهه ادواری از تله‌کابین‌ها و تله سی‌یژهای استان تهران توسط شرکت‌های بازرسی سازمان استاندارد صورت می‌گیرد و شرکت‌های بهره‌برداری موظف‌اند بازدیدهای روزانه و هفتگی را داشته باشند. در عین حال اگر مردم مسئله‌ای را مشاهده کردند، می‌توانند با شماره تماس ۱۵۱۷ به روابط عمومی استاندارد تهران اطلاع دهند.

رعایت استانداردهای لازم جهت فعالیت تله‌کابین و تله سی‌یژ مجموعه‌های تفریحی از جمله وظایف بهره‌برداران این مجموعه هاست که پیست‌های اسکی را نیز شامل می شود. در عین حال بازرسان سازمان استاندارد به دلیل حساسیت بالا و خطرات احتمالی استفاده از چنین تجهیزاتی بازدیدهای دوماهه‌ای را از مجموعه‌هایی که چنین تجهیزاتی در آن مستقر است دارند و مردم می‌توانند در صورت مشاهده هرگونه مسئله یا خطر گزارش خود را به شماره تماس ۱۵۱۷ ارجاع دهند.

[related-post id="1469"]

[related-post id="1272"]
کد خبر 188392

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =