50 اثر ایران موفق به دریافت مهر اصالت صنایع‌دستی شدند | عمانی‌ها رتبه دوم را کسب کردند

چمدان: غدا هیجاوی رئیس منطقه آسیا و اقیانوسیه شورای جهانی صنایع‌دستی در مراسم اعلام نتایج داوری مهر اصالت صنایع‌دستی که در تالار آبی معاونت صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری برگزار شد، گفت: اکثر آثاری که توانستند مهر اصالت صنایع دستی را دریافت کنند از ایران هستند و رتبه بعدی را عمان به خودش اختصاص داده است.

وی ادامه داد: این سفر برای ارزیابی صنایع‌دستی ایران بود و امیدواریم نتایج خوبی برای هنرمندان و صعنگران این کشور به همراه داشته باشد.

رئیس منطقه آسیا و اقیانوسیه شورای جهانی صنایع د‌ستی اضافه کرد: سفر بسیار خوب و برنامه ریزی شده‌ای بود، ایران صنایع‌دستی بسیار ارزشمند و باشکوهی دارد که باید معرفی و دیده شود.

کریشنا عضو شورای جهانی صنایع دستی نیز در بخش دیگری از این مراسم گفت: همه آثار صنایع دستی ایران با شکوه و ارزشمند هستند و برای هنرمندان این عرصه آرزوی بهترین‌ها را دارم.

پویا محمودیان معاون صنایع‌دستی نیز گفت: جایگاه افرادی که مهر اصالت صنایع دستی را از آن خود می‌کنند بسیار حائز اهمیت است، اگر نمایشگاهی با محدودیت جا داشته باشیم اولویت با هنرمندانی است که مهر اصالت صنایع دستی را دریافت کرده‌اند.

وی اضافه کرد: در آینده نمایشگاه‌های اختصاصی برای هنرمندانی که موفق به اخذ مهر اصالت شده‌اند برگزار می‌شود. این نمایشگاه‌ها با رویکردهای جدیدی برگزار می‌شوند و در آنها به موضوعات طراحی و تجارت توجه می‌شود.
کد خبر 188391

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =