چمدان: علی اصغر مونسان شامگاه چهارشنبه دوم مهر ماه در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان ایلام اظهار داشت: سال گذشته در مجموع پنج میلیون و 100 هزار گردشگر خارجی وارد کشور شدند که اگر امسال به همین روند ادامه داشته باشد به آمار حدود هفت میلیون گردشگر خارجی دست پیدا می کنیم.

وی افزود: تفاوت نرخ ارز برای بخش‌های مختلف مشکلاتی را ایجاد کرد اما در امر ورود گردشگر تاثیر مثبتی داشت و باعث شد بسته‌های سفر به شدت ارزان شود.

مونسان با بیان اینکه کاهش 42 درصدی توریست‌های اروپایی کذب محض است و متاسفانه برخی اطلاعات نادرست به مردم و رسانه‌ها می‌دهند افزود: با توجه به اقداماتی که آمریکا علیه جمهوری اسلامی انجام می‌دهد همه دستگاه‌ها موظف شدند تمهیداتی را بیاندیشند که کمترین آسیب به بخش‌های مختلف وارد شود بر این اساس در حوزه گردشگری اگر چه با کاهش 19 درصدی ورود توریست‌های اروپایی مواجه شدیم اما با تمهیدات انجام شده در حوزه توریست منطقه‌ای رشد داشتیم.

وی افزود: توریست منطقه‌ای وارد شده به کشورمان بیشتر در حوزه توریست سلامت هستند که از توریست اروپایی گران‌تر است.

 

اظهارات مونسان رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری را بشنوید:

[audio wav="https://www.chamedanmag.com/oldwp/2018/10/56.wav"][/audio]

 

 

مونسان ابراز امیدواری کرد: اروپایی‌ها به تدریج متوجه می‌شوند نوسان نرخ ارز ارتباطی با امنیت کشور ندارد و تعداد آنها نیز در نیمه دوم به حالت عادی بازمی‌گردد.

رئیس سازمان میراث فرهنگی اضافه کرد: در بخش صنایع دستی سال گذشته 500 میلیون دلار صادرات داشتیم که 250 میلیون دلار آن از مبادی گمرک و 250 میلیون دلار به صورت چمدانی و سوغات بوده است و تلاش می‌شود این میزان صادرات امسال به 2 میلیارد دلار برسد.

مونسان تاکید کرد: ایجاد اشتغال در محروم‌ترین نقاط کشور مهمترین مزیت صنایع دستی است که تحریم ناپذیر است و شرایط سخت کشور روی آن تاثیری ندارد.
کد خبر 187601

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 8 =