افتتاح 4 پروژه گردشگری در استان اصفهان | مونسان: 1900 پروژه گردشگری در سطح کشور در دست اجراست

چمدان: علی‌اصغر مونسان امروز 28 مهر در آیین افتتاح هتل باران در جمع فعالان گردشگری استان اصفهان گفت: بسیار خرسندیم از اینکه چند طرح جدید گردشگری در استان اصفهان افتتاح شده و واحدهای اقامتی کشور افزایش می یابد.

معاون رئیس جمهور افزود: در حال حاضر 1900 پروژه گردشگری در کشور با سرمایه‌ای بالغ بر 43 هزار میلیارد تومان در حال اجرا است و امیدواریم اکثر این طرح‌ها تا پایان دولت دوازدهم به اتمام برسد.

مونسان همچنین در ادامه سخنانش به نیازهای گردشگری اصفهان اشاره کرد و گفت: بدون شک اصفهان به عنوان قطب گردشگری کشور شناخته می‌شود، لذا هم‌اکنون نیازمند توسعه زیرساخت‌های گردشگری در این شهر تاریخی به ویژه در زمینه توسعه هتل‌های 5 ستاره هستیم.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری با اشاره به اینکه هم اکنون بخش قابل توجهی از نیازهای کشور در حوزه اقامت بر طرف شده است، گفت: به دنبال توسعه کیفی خدمات گردشگری به ویژه در حوزه نرم افزاری هستیم که از آن جمله می توان به تلاش در حوزه بازاریابی و تبلیغات اشاره کرد.

مونسان همچنین در بازدید از کاروانسراهای تاریخی در شهرهای تاریخی گرگاب، گز و مورچه‌خورت گفت: بناهای تاریخی در محور گردشگری شمال شهر اصفهان به اقامتگاه‌های گردشگری تبدیل می‌شوند.

وی ادامه داد: در بازدید از کاروانسرای تاریخی شهر گز در 10 کیلومتری شمال شهر اصفهان، تدابیر لازم برای حمایت از بخش خصوصی برای حضور در این کاروانسرای زیبا و تبدیل آن به یکی از زیباترین اقامتگاه‌های سنتی شمال اصفهان فراهم می‌شود.

مونسان - رئیس سازمان میراث فرهنگی - گردشگری اصفهان

افتتاح 4 پروژه گردشگری در استان اصفهان

چهار پروژه گردشگری با حضور معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در استان اصفهان افتتاح شد.

هتل 3 ستاره باران با اعتباری بالغ بر 10 میلیارد تومان در نخستین روز از سفر رئیس سازمان میراث‌فرهنگی به اصفهان افتتاح شد. این هتل دارای 4 هزار متر زیربناست و عملیات اجرایی آن از سال 95 آغاز شده است. هتل باران دارای 39 اتاق و 92 تخت است و برای 25 نفر اشتغال ایجاد کرده است.

هتل و مرکز تفریحی خرمشاد با اعتبار 34 میلیارد تومان در 12756 متر زیربنا نیز در این سفر افتتاح شد، عملیات اجرایی این پروژه از سال 94 آغاز شد. این مجموعه دارای 19 اتاق و 38 تخت برای اقامت و اسکان گردشگران است و با افتتاح این پروژه برای 150 نفر به صورت مستقیم اشتغال ایجاده شده است.

سفره‌خانه سنتی بغوزیان که با اعتبار 1.5 میلیارد تومان در 303 متر زیربنا ساخته شده است در سفر رئیس سازمان میراث‌فرهنگی به اصفهان افتتاح شد، با افتتاح این مجموعه پذیرایی که عملیات اجرایی آن از سال 96 آغاز شده است برای 15 نفر اشتغال ایجاد شده است.

اقامتگاه کریاس (مجدالعلما) که در زمینی به مساحت 1550 متر با حضور رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری به بهره‌برداری رسید دارای 17 اتاق و 41 تخت برای گردشگران است، این اقامتگاه با اعتباری بالغ بر 7.5 میلیارد تومان ساخته شده است و برای 20 نفر به طور مستقیم اشتغال ایجاد شده است.
کد خبر 186558

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =