چمدان: تابلوی «نگهبان شب» یا «گشت شب» یکی از شاهکارهای نقاش هلندی «رامبرانت هارمنزون فان‌راین» معروف به «رامبراند» است که این اثر را در سال ۱۶۴۲ و در اوج دوران طلایی هلند کشیده است.

اکنون موزه امپراتوری در آمستردام که میزبان این نقاشی معروف است اعلام کرده که از ماه جولای سال آینده طرح مرمت این نقاشی را آغاز خواهد کرد. تاکو دیبیتز، مدیرکل موزه امپراتوری ضمن اعلام این خبر گفت که این شاهکار دوران طلایی در اتاق شیشه‌ای مخصوصی مرمت خواهد شد و در این فرآیند، پیش‌از هرچیز با استفاده از تکنیک‌های میکروسکوپی بسیار پیشرفته آزمون رنگ بوم درمورد آن انجام خواهد شد. نتایج این آزمون، مرمت‌گران را درمورد اینکه از چه نوع مرمتی استفاده کنند راهنمایی خواهد کرد.

مدیرکل موزه امپراتوری می‌گوید: «تکنیک‌های مرمتی که ما درحال حاضر استفاده می‌کنیم بسیار پیشرفته‌اند و به ما کمک خواهند کرد که این نقاشی را برای نسل‌های بعدی به‌خوبی حفظ کنیم.»

آخرین مرمت این اثر هنری معروف 40 سال قبل انجام شده است. درمدت جنگ‌جهانی دوم و اشغال هلند به‌دست نازی‌ها این نقاشی به‌همراه دیگر آثار هنری ارزشمند در غاری واقع در شهر جنوبی ماستریخت پنهان شده بود.

[related-post id="101774"]

[related-post id="127891"]

در سال 1975 مردی با یک چاقو روی این نقاشی خط کشید و 12 زخم بر بوم آن باقی گذاشت و در سال 1990 فردی ضارب روی بوم این نقاشی افشانه اسید پاشید. در اثر این اسیدپاشی، بخشی از رنگ این نقاشی از بین رفت. مرمت‌گران حدود چندهفته برای بازسازی بخش آسیب‌دیده از اسید زمان صرف کردند.

موزه امپراتوری میزبان یکی از بزرگ‌ترین مجموعه‌های رامبراند در جهان است و همه ساله بیش‌از دومیلیون نفر از این موزه بازدید می‌کنند. برنامه مرمت این تابلو در سیصدوپنجاهمین سالمرگ این نقاش هلندی انجام خواهد شد و این موزه سال 2019 را «سال رامبراند» نامگذاری کرده است.

[caption id="attachment_185937" align="aligncenter" width="1225"] موزه امپراتوری در شهر آمستردام اعلام کرد که از جولای سال آینده مرمت معروف‌ترین اثر نقاش هلندی رامبراند را آغاز می‌کند و علاقه‌مندان می‌توانند فرآیند مرمت آن را به‌صورت آنلاین تماشا کنند[/caption]

 

[caption id="attachment_185936" align="aligncenter" width="1225"] تابلوی «نگهبان شب» یا «گشت شب» یکی از شاهکارهای نقاش هلندی «رامبرانت هارمنزون فان‌راین» معروف به «رامبراند» است که این اثر را در سال ۱۶۴۲ و در اوج دوران طلایی هلند کشیده است[/caption]

 

[caption id="attachment_185935" align="aligncenter" width="1024"] اکنون موزه امپراتوری در آمستردام که میزبان این نقاشی معروف است اعلام کرده که از ماه جولای سال آینده طرح مرمت این نقاشی را آغاز خواهد کرد[/caption]

 

[caption id="attachment_185938" align="aligncenter" width="920"] این شاهکار دوران طلایی در اتاق شیشه‌ای مخصوصی مرمت خواهد شد و در این فرآیند، پیش‌از هرچیز با استفاده از تکنیک‌های میکروسکوپی بسیار پیشرفته آزمون رنگ بوم درمورد آن انجام خواهد شد. نتایج این آزمون، مرمت‌گران را درمورد اینکه از چه نوع مرمتی استفاده کنند راهنمایی خواهد کرد[/caption]
کد خبر 185933

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =