چمدان: صدیف بدری با اشاره به کاهش 25 درصد میزان و جمعیت مسافران پروازهای هوایی در شهریور ماه سال جاری نسبت به سال گذشته گفت: قطعا علت اصلی کاهش حجم مسافران در سال جاری را می‌توان افزایش قیمت بلیط پروازهای هوایی دانست و این مسئله کاملا مشهود بود که با افزایش چشمگیر نرخ بلیط، جمیعت مسافران در ترمینال فرودگاه‌ها کاهش محسوسی داشت.

نماینده مردم اردبیل، نیر و نمین در مجلس شورای اسلامی با اعلام اینکه متأسفانه نرخ بلیط پروازهای هوایی در سال جاری به یکباره حدود 50 درصد افزایش یافت، ادامه داد: آمارهای اعلامی نشان می‌دهد که به علت افزایش قیمت بلیط، مسافران با قشر متوسط و ضعیف دیگر امکان استفاده از هواپیما را نداشته‌اند، البته با کاهش نرخ ارز، قیمت بلیط نیز پایین آمده است.

وی ادامه داد: در شرایط کنونی به علت عدم استقبال مردم، در بسیاری از پروازهای داخلی 50 درصد ظرفیت هواپیماها نیز پر و تکمیل نمی‌شود.

بدری تصریح کرد: یکی از دلایل افزایش قیمت بلیط هواپیما، تشدید نرخ ارز و افزایش قیمت تجهیزات هواپیماها است و ایرلاین‌ها با این استدلال قیمت‌ها را بالا بردند، حال مردم در این شرایط به جای استفاده از هواپیما، از خودروهای شخصی و حمل و نقل جاده‌ای استفاده می‌کنند.

این نماینده مردم در مجلس دهم به خانه ملت گفت: سازمان هواپیمایی کشور ضمن کاهش قیمت بلیط‌ها و کاهش هزینه‌های جاری و اصلاح هزینه‌های تمام شده، باید بخش‌های دیگر ایرلاین‌ها را فعال کنند، از طرف دیگر دولت هم حمایت‌های لازم را در قالب پرداخت ارز حمایتی و دولتی برای هزینه‌های جاری ایرلاین‌ها و هزینه‌های نگهداری صورت دهد.

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه شرایط کنونی ایرلاین‌ها در دراز مدت موجب ورشکستگی آن‌ها می‌شود، گفت: قطعا شرکت‌های هواپیمایی را نمی‌توان به حال خود رها کرد و باید سیاست‌های حمایتی برای توسعه این بخش اعمال شود.

[related-post id="93171"]
کد خبر 185499

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =