چمدان: علی جیرفتی در گفت‌وگو با خبرنگار چمدان گفت: سالهاست رزرواسیون آنلاین هتل‌های کشور در دنیا به دلایل بانکی، تحریمی، کارت‌های اعتباری  و... با مشکل روبروست.

وی ادامه داد: اکنون با سرمایه‌گذاری که انجام داده‌ایم و با تعامل با شرکت‌های خارجی زیرساختی ایجاد شده که علی رغم تخریم‌ها و مسائل دیگر این مشکل حل شود.

مدیرعامل شرکت توسعه گردشگری اظهار کرد: در کمتر از یک ماه آینده تمام هتل‌های ایران این قابلیت را پیدا می‌کنند که از سوی شرکت توسعه گردشگری پنلی دریافت کنند تا بتوانند در  سایت‌های جهانی به صورت آنلاین فروش داشته باشند.

او توضیح داد: همچنین هتلداران می‌توانند در لحظه پول فروششان دریافت کنند به این ترتیب که پول آنها با هر ارز و کارت اعتباری که پرداخت شده به قیمت روز تبدیل به ریال شده و به حساب هتلدار واریز شود.


[caption id="attachment_184294" align="aligncenter" width="800"] هتلداران می‌توانند در لحظه پول فروششان دریافت کنند به این ترتیب که پول آنها با هر ارز و کارت اعتباری که پرداخت شده به قیمت روز تبدیل به ریال شده و به حساب هتلدار واریز شود.[/caption]

جیرفتی گفت: ایجاد این زیر ساخت برای بخش خصوصی نه مقرون به صرفه بود و نه وظیفه‌ای در این زمینه داشت، بنابراین شرکت توسعه گردشگری در این زمینه اقدام کرد.

مدیرعامل شرکت توسعه گردشگری افزود: هتل‌ها برای اینکه بتوانند در سایت‌های بین‌المللی فروش داشته باشند باید یک کد منحصر به فرد داشته باشند، هتل‌های ما هرگز این کد را نداشتند، اما اکنون با ارتباطی که ما با یکی از کانال‌های رزرواسیون و فروش هتل که یکی از بزرگترین کانال‌های این حوزه در دنیاست انجام داده‌ایم، هتل‌های ایران کد دار و پنل دار می‌شوند و در اختیار سایت‌های فروش در دنیا قرار می‌گیرند تا هر سایت فروشی که بخواهد بتواند هر یک از هتل‌های ایران را در سایتش داشته‌ باشد.

او تاکید کرد: این اقدام یک همکاری چندجانبه میان بانک‌های خارجی، بانک‌های ایران، هتلداران و آن کانال، فروش و رزور هتل خواهد بود.
کد خبر 184260

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =