چمدان: سلمان خدادادی رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با اشاره به آخرین وضعیت بررسی طرح ساماندهی تعطیلات رسمی کشور در مجلس گفت: طرح مذکور برای بررسی بیشتر به مرکز پژوهش‌های پارلمان ارجاع شده است.

وی با بیان اینکه مرکز پژوهش‌های مجلس همه نظرات دانشگاهیان، جامعه‌شناسان و کارشناسان حوزه‌های اجتماعی و سیاسی را دریافت و جمع‌بندی کرده است، افزود: آخرین مذاکره‌ای که بنده با مسئولین مرکز پژوهش‌های پارلمان داشته‌ام قرار است تا ظرف یک ماه آینده جمع‌بندی خود را به کمیسیون اجتماعی ارائه دهند.

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس تصریح کرد: پس از ارائه گزارش مرکز پژوهش‌های قوه مقننه به کمیسیون، این طرح در صحن کمیسیون اجتماعی بررسی و گزارش آن برای بررسی در جلسه علنی تقدیم هیئت رئیسه مجلس می‌شود.

خدادادی در تشریح علت ارجاع این طرح به مرکز پژوهش‌های مجلس گفت: طرح مذکور به‌دلیل اینکه حذف هر یک از تعطیلات رسمی کشور از تقویم تبعات اجتماعی، سیاسی و مذهبی مختلفی دارد بنابراین ضروری بود تا برای کار کارشناسی بیشتر به مرکز پژوهش‌ها ارجاع شود.وی در تشریح طرح مذکور اظهار داشت: در این طرح آمده است تا تعطیلی روز 29 اسفند (روز ملی شدن صنعت نفت) و همچنین روز 13 فروردین (روز طبیعت) حذف شود.

نماینده مردم ملکان در مجلس اضافه کرد: همچنین در این طرح پیشنهاد شده که شنبه‌ها به‌جای پنجشنبه‌ها تعطیل شود و همچنین تعطیلی روز 14 و 15 خرداد حذف و فقط عزای عمومی باشد.

خدادادی در پایان با بیان اینکه تعطیلات رسمی کشور زیاد است به تسنیم گفت: لازم است تا تعطیلات ساماندهی شوند؛ اعضای کمیسیون اجتماعی منتظر گزارش مرکز پژوهش‌های مجلس هستند تا آن را بررسی و گزارش جامع و کاملی را برای ارزیابی در جلسه علنی تقدیم هیئت رئیسه مجلس کنند.

[related-post id="182920"]

[related-post id="181687"]
کد خبر 184147

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 3
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • ایرانی ۰۸:۲۲ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۵
  روز طبیعت روز جشن ملی و باستانی ماست. نمایندگان مجلس چرا هویت ملی را نشانه گرفته اند. با نگاهی به تقویم سایر کشور آن قدر هم که می گویید تعطیلات زیاد نداریم. شاید تعطیلات طولانی مجلس ایشان را به توهم انداخته که ملت هم با ایشان در تعطیلات به سرمی برند.
 • جمشيد ۱۴:۰۵ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۵
  سيزده بدر جز رسوم كهن ايان زمين است . بنظرم نمايندگان دارند در مقابل مردم قرار ميگيرند. از طرفي 29 اسفند يكي از افتخارات ايراني هاست كه در 22 بهمن تجلي يافت. نبايد به بهانه كم كردن تعطيلي ها با مردم طرف شد.
 • azizi ۱۴:۵۲ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۶
  به نظر بنده بايد تعطيلي وفات ها حذف شود. با تعطيل كردن وفاتها بيشترين ظلم و خيانت رو به امامان مي كنيم. اكثر مردم به تفريح و شادي مي پردازند. پس چرا تولد ها را تعطيل نكنيم كه در يك روز خجسته مردم شاد باشند.