جدول همه آمارهای آقای رئیس در سفر به استان اصفهان | منتظر 7 میلیون گردشگری خارجی باشیدچمدان:  علی‌اصغر مونسان معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در سفر خود به استان اصفهان گفت:

* موضوع نجوم از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و می‌تواند به توسعه گردشگری در کشور کمک کند.

* گردشگری در حال حاضر رتبه سوم اقتصاد در دنیا را دارد و پیش‌بینی‌ها بر این است که این صنعت به رتبه اول در دنیا تبدیل خواهد شد. گردشگری یک موضوع فرا بخشی است و همه باید کمک کنند تا این صنعت بیش از پیش توسعه یابد.
* در ابتدای فعالیت دولت تدبیر و امید 125 هتل چهار و پنج ستاره داشتیم الان به 158 هتل رسیده است و  در حال حاضر نیز 1900 پروژه با حجم سرمایه گذاری 43 هزارمیلیارد تومان در حال اجراست و از طریق صندوق توسعه ملی تسهیلات ارزان قیمت در اختیار سرمایه گذاران قرار می گیرد

* با وجود تمام تهدیدات شاهد افزایش 51 درصدی گردشگران ورودی به کشور در شش ماهه اول امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته هستیم که یک رقم بی‌سابقه است

* در ابیانه با سرریز گردشگر مواجهیم. در حال بررسی راهکارهای کنترل گردشگر در این روستای تاریخی هستیم و باید راهکاری اندیشید که سرریز گردشگران به روستاهای اطراف هم بروند.


همه آمار معاون رئیس جمهور در حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در سفر به استان اصفهانردیف


موضوع

آمار1ساخت هتل


در ابتدای فعالیت دولت تدبیر و امید 125 هتل چهار و پنج ستاره داشتیم الان به 158 هتل رسیده است

2گردشگران خارجی


افزایش 51 درصدی گردشگران ورودی به کشور در 6 ماهه اول امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته

3گردشگران خارجی


تا پایان امسال به رقم 7 میلیون گردشگر خارجی به کشور دست خواهیم یافت

4جذب گردشگر چینی


چین دارای 121 میلیون گردشگر خروجی است که اگر موفق به جذب یک‌درصد آن‌ها شویم 25 درصد به رشد گردشگری ورودی به کشور کمک می‌کند

5پروژه میراثی و مرمت


1600 پروژه میراث فرهنگی و مرمت بافت تاریخی سال گذشته در کشور انجام شد و امید داریم در پایان سال شاهد مرمت دو هزار واحد باشیم

6صادرات صنایع دستی


در سال گذشته حدود  500 میلیون دلار صادرات چمدانی و گمرکی صنایع دستی داشتیم

* سردیس سرباز هخامنشی پنج روز قبل از حراج شناسایی شد و با همکاری نهاد ریاست جمهوری موفق شدیم حکم جلوگیری از حراج این شیء تاریخی را بگیریم و این شیء در سفر رئیس‌جمهوری به مقر سازمان ملل در نیویورک به کشور بازگشت و روز یکشنبه هفته آینده رونمایی می‌شود. این اثر بی‌نظیر تاریخی در شهرهای مختلف کشور از جمله اصفهان به نمایش گذاشته خواهد شد و به تخت جمشید باز خواهد گشت.

* با توجه به روند روبه‌رشد ورود گردشگران خارجی به کشور تا پایان امسال به رقم 7 میلیون گردشگر خارجی به کشور دست خواهیم یافت، در شش ماهه اول امسال شاهد رشد 51 درصدی ورود گردشگران خارجی به کشور هستیم و این رشد بسیار فزاینده‌ای است.

* آمارها و بررسی‌ها نشان می‌دهد که گردشگری سلامت در کشور رشد یافته است و برخی از بیمارستان‌های ما میزبان گردشگران سلامت هستند.

* خانه مسافر موضوعی قدیمی است، متأسفانه بسیاری از خانه مسافرها غیرمجاز است و به ناجا نیز اعلام کرده‌ایم که این موضوع را پیگیری کنند، به همکاران خود در معاونت گردشگری نیز اعلام کرده‌ام که با خانه مسافرهای غیرمجاز برخورد کنند.

* در گفت‌وگو با افرادی که تورهای خارجی می‌آورند اعلام کردند تورهای خارجی اقبال کمی برای اسکان در خانه مسافرها دارند و بسیاری از این‌ها در هتل‌ها اقامت می‌کنند. در سفری که چندی پیش به مشهد داشتم مشاهده کردم که بسیاری از ظرفیت‌های هتل‌های مشهد تکمیل است و گردشگران ورودی در مراکز اقامتی ما ازجمله هتل‌ها اقامت می‌کنند و ظرفیت‌ها را تکمیل می‌کنند.

* اسامی خانه مسافرهای غیرمجاز باید به اداره امور مالیاتی ارائه شود.

* چین دارای 121 میلیون گردشگر خروجی است که اگر موفق به جذب یک‌درصد آن‌ها شویم 25 درصد به رشد گردشگری ورودی به کشور کمک می‌کند. چندی پیش نیز مصوبه لغو روادید یک‌طرفه با عمان را در جلسه هیئت دولت مطرح و مصوب کردیم و با مجموعه اقداماتی که در حال انجام است، شاهد رشد گردشگران ورودی از کشورهای منطقه هستیم. در این میان حتی کشورهایی مانند افغانستان نیز دارای اهمیت است چراکه طبقه مرفه افغان برای تحصیل، تجارت و نیز درمان به ایران سفر می‌کنند.

*  اقدام برای ثبت جهانی ابیانه آغاز شده است و پرونده آن به‌زودی تهیه می‌شود.

* در استانی مثل اصفهان و شهر نطنز با توجه به وجود اماکنی مانند روستای زیبا ابیانه باید بتوانیم این جاذبه‌ها را به‌خوبی با هدف جذب گردشگر معرفی کنیم که در همین ارتباط پیشنهاد می‌دهم این جاذبه‌ها در پورتال جامع گردشگری ایران به آدرس www.visitiran.ir بیش‌ازپیش معرفی شود. این پورتال در آینده مجهزتر خواهد شد و بخش‌های مختلف دیگری به آن اضافه می‌شود.


* در سال گذشته 1600 پروژه میراث فرهنگی و مرمت بافت تاریخی در سطح کشور انجام شد و امید داریم در پایان سال شاهد مرمت دو هزار واحد باشیم

* شرایط حال حاضر برای گردشگران خارجی شرایط ویژه‌ای است و بسته‌های ارزان قیمت برای سفر به ایران فراهم شده است.

* در صادرات چمدانی و گمرکی صنایع دستی در سال گذشته حدود  500 میلیون دلار صادرات داشتیم و این ارزآوری خوبی برای کشور حساب می‌آمد و استادکاران ما در حال خلق آثار جدید هستند و هدف‌گذاری ما برای صادرات صنایع دستی  2 میلیارد دلار است.

* مدارک کامل و مراحل ثبت بافت تاریخی قصبه و بقعه شیخ عبدالصمد نطنزی در حال انجام است، البته ما سالی یک سهمیه برای ثبت جهانی آثار داریم در حالی که شهرهای مختلف و کشور پر از آثار تاریخی است.

* مرمت آتشکده ساسانی بسیار خوبی انجام شده است و اعتبار ویژه‌ای برای  تکمیل گنبد دیده شده است، در نظر داریم بقعه را به آتشکده متصل کنیم که با هماهنگی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، شهرداری و وزارت راه و شهرسازی جلسه‌ای برگزار خواهد شد تا تملک املاک اطراف بافت انجام شود.


کد خبر 183980

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =