چمدان : «جبرئیل نوکنده» با اعلام این خبر افزود: بانک آینده به عنوان یک بانک خصوصی از برگزاری نمایشگاه آثار موزه لوور که به مدت ۴ ماه در موزه ملی ایران برگزار می شود، حمایت می کند.

رئیس موزه ایران گفت: بیش از ۵۰ اثر از آثار موزه‌ لوور فرانسه با عنوان «موزه لوور در تهران» از ۱۴ اسفند ۱۳۹۶ تا ۱۸ خرداد ۱۳۹۷ به نمایش درمی‌آیند.

وی همچنین توضیح داد: این نمایشگاه مجموعه‌ای از آثار تمدن‌های باستان در غرب آسیا، اروپا و شمال آفریقا از جمله تمدن‌های سومر، آشور، هیتی، مصر باستان، یونان و روم باستان و مجموعه‌ای از نقاشی، طراحی و چاپ سنگی از آثار هنرمندان بزرگ اروپا مانند «اوژن دلاکروا» و «کامی کورو» است.

نوکنده با تاکید بر ضرورت توجه موسسات اقتصادی به حمایت ازعرصه فرهنگ، اظهار داشت: بانک آینده در راستای مسئولیت اجتماعی خود و با شعار «بانک آینده: حامی فرهنگ و تمدن جهانی» از این رویداد فرهنگی بین المللی در موزه ملی ایران حمایت می کند.

رئیس موزه ملی توضیح داد: تامین تجهیزات فنی و نمایشگاهی، همکاری در طراحی بخش های نمایشگاهی و برنامه‌ریزی تبلیغات و اطلاع‌رسانی از اقداماتی است که بانک آینده در راستای برگزاری نمایشگاه "موزه لوور در تهران"به عهده گرفته است.

وی با اشاره به این که این مجموعه آثار از هشت بخش موزه لوور انتخاب شده، ادامه داد: براساس طرح محتوایی نمایشگاه در چهار بخش اصلی با عناوین " تولد یک مجموعه"، "تولد یک موزه"، " رویای جهانی شدن" و " یک موزه زنده" ، به نمایش درمی‌آیند.رئیس موزه ملی در ادامه با بیان این که بسیاری از آثار از سالن‌های اصلی موزه لوور انتخاب شده‌اند افزود: از شاخص‌ترین این آثار می‌توان به پیکره «ابوالهول» از سنگ بازالت مربوط دوره «فرعون هاکور» اشاره کرد که از بخش عتیقات مصر باستان در سالن «سولی لوور» انتخاب شده است. نمایشگاه «موزه لوور در تهران» نشان از امنیت و استاندارد بین المللی موزه داری در ایران است.

نوکنده همچنین بیان کرد: بانک آینده به عنوان بانک خصوصی ایرانی و دو شرکت فرانسوی توتال و رنو از کشور فرانسه حامیان اصلی این رویداد فرهنگی در موزه ملی ایران هستند.

وی با اشاره به روند پیشرفت و توسعه دانش موزه داری در ایران افزود: توسعه همکاری‌های ایران با موزه‌های سایر کشور‌ها از اهداف و برنامه های اصلی ما در این حوزه است و برگزاری نمایشگاه «موزه لوور در تهران» نشان از امنیت ایران و وجود استانداردهای بین المللی موزه‌داری در ایران است.

لازم به ذکر است این نمایشگاه چهارمین نمایشگاه از موزه های خارجی است که از زمان شروع دولت تدبیر و امید در موزه ملی ایران برگزار می شود.

[related-post id="13740"]
کد خبر 18360

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 6 =