جشنواره بین‌المللی سینما باستان‌شناختی در ایتالیا│ نقش تصویر متحرک در حفظ میراث‌فرهنگی

چمدان: جشنواره بین‌المللی سینمای باستان‌شناختی رورتو در ایتالیا که امسال بیست‌ونهمین دوره‌ای را برگزار می‌کند معرفی بهترین فیلم‌های داستانی و مستند ایتالیایی و خارجی است که بر ویژگی‌های تاریخی و باستان‌شناختی تمرکز کرده‌اند.

به‌دلیل نقش فرهنگ‌سازی این جشنواره، تمام فیلم‌های بین‌المللی شرکت‌کننده در آن به زبان ایتالیایی دوبله می‌شوند و ورود برای همه آزاد و رایگان است. برگزاری همایش‌ و نشست‌ با کارشناسان و رونمایی از کتاب‌های آموزشی با موضوعات تاریخ و باستان‌شناختی از دیگر برنامه‌های این جشنواره به‌شمار می‌روند.

در این دوره از جشنواره بین‌المللی سینمای باستان‌شناختی 35 فیلم مستند در بخش مسابقه شرکت دارند. منشای انسان، دوران ماقبل تاریخ در مصر و بناهای تاریخی بزرگ مصریان باستان، تمدن‌های شکوفاشده در مدیترانه- رم و یونان- سده‌های میانی و قلعه‌های این دوران، تمدن‌های آفریقایی و منشای موسیقی و چاپ ازجمله موضوعات این فیلم‌ها هستند.

جوایز این جشنواره عبارت‌اند از:

جایزه شهر رُوِرتو│ هرسال شهردار رورتو این جایزه را به فیلمی که بهترین رتبه از تماشاچیان را به‌دست می‌آورد اعطا می‌کند.

جایزه پائولو اورسی│ این جایزه دوسالانه (لوح تقدیر به‌اضافه 5هزارو500 یورو) که به بهترین فیلم اعطا می‌شود به دو بخش تقسیم می‌شود: لوح تقدیر به‌اضافه مبلغ هزارو650 یورو برای بهترین تهیه‌کننده و کارگردان و 3هزارو850 یورو برای معرفی پروژه مستند جدیدی با یکی از موضوعات جشنواره.
کد خبر 183180

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =