رونمایی از آثار عاشورایی در موزه کتابخانه سلطنتی نیاوران

چمدان:موزه کتابخانه این بار نیز به مناسبت فرا رسیدن ماه محرم از 3 جلد کتاب چاپی با موضوع زندگانی امام حسین (ع) و جملات قصار ایشان رونمایی کرد.

در این نمایشگاه کتابی تحت عنوان "سخنان امام حسین (ع)" در معرض دید علاقه مندان قرار گرفته که حاوی جملات قصار آن حضرت است و به زبان های فارسی، عربی و انگلیسی نگاشته شده و سخنان آن حضرت در این کتاب با رباعیات فارسی معادل سازی شده است. همچنین کتاب "زندگانی امام حسین (ع)" به تألیف زین العابدین رهنما و کتاب "امام حسین و ایران" به تألیف نویسنده آلمانی کورت فریشلر نیز از جمله آثار به نمایش در آمده در این موزه است.

به گزارش روابط عمومی مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران،در کنار این کتاب های نفیس، تابلویی با موضوع واقعه کربلا از گنجینه ارزشمند این موزه برای نخستین بار رونمایی شده که با تکنیک نقاشی پشت شیشه در سال 1333 هجری قمری به تصویر کشیده شده است.

علاقه مندان جهت بازدید از این آثار ارزشمند می توانند تا دهم مهرماه از ساعت 8 تا 16 به موزه کتابخانه سلطنتی مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران واقع در میدان شهید باهنر (نیاوران) مراجعه نمایند و مجموعه تا ساعت 17 فعال می باشد.
کد خبر 182223

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =