چینی‌ها بیشتر به کدام کشورها سفر می‌کنند؟ | سازمان گردشگری چین: دوره طلایی گردشگری چینی‌ها تا 2040 ادامه دارد

چمدان : سازمان گردشگری چین اعلام کرد این رقم در مقایسه با دوره مشابه سال 2017 میلادی 15 درصد افزایش نشان می‌دهد.

این آکادمی در گزارش خود آورده است که گردشگران چینی در این مدت از 200 شهر از سراسر کشور به 130 کشور دنیا سفر توریستی انجام داده‌اند.

بر همین اساس بیشترین شمار گردشگران از شهر «شی آن» در شمال غرب چین و مبدا جاده ابریشم قدیم بوده‌اند که رشد آنها در مقایسه با دوره مشابه سال قبل میلادی 180 درصد بوده است.

در این میان تایلند همچنان اولین مقصد گردشگران چینی بوده است و در رده‌های بعدی کشورهای ژاپن، ویتنام، کره جنوبی، سنگاپور، اندونزی، مالزی و روسیه قرار دارند.

چین درصدد یک سرمایه گذاری بزرگ در بخش گردشگری است تا این صنعت را به یکی از موتورهای رشد اقتصادی تبدیل کند. چین اعلام کرده است که از این پس صنعت خدمات و عرضه و تقاضا و تمرکز بر ویژگی‌های تولیدی به جای سرمایه گذاری خارجی مستقیم، مسیر رشد اقتصادی را تعیین خواهد کرد.

دولت چین در پنج سال گذشته به تدریج تلاش کرده است تا صنایع خدمات و گردشگری را به جای صادرات و سرمایه گذاری به موتورهای محرکه رشد تبدیل کند. بر اساس برنامه ریزی دولت چین در سال 2017 میلادی افزون بر 218 میلیارد دلار در صنعت خدمات گردشگری سرمایه گذاری شد.

توسعه تجهیزات و مراکز گردشگری، بهبود ساختارهای زیربنایی و همچنین رشد گردشگری در مناطق روستایی از برنامه‌های چین است.

سازمان گردشگری چین در تارنمای خود آورده است که از هم اکنون تا سال 2040 میلادی صنعت گردشگری دورانی طلایی را سپری خواهد کرد.

تارنمای چاینا ارگ هم در گزارشی آورده است که سرانه رشد تولید ناخالص داخلی کشور از مرز هشت هزار دلار فراتر رفته است و این کمک زیادی می‌کند تا درآمد خانوارها افزایش یافته و آنها بیشتر برای گردشگری هزینه کنند.

در سال 2016 میلادی درامد گردشگری چین به چهار هزار و 690 میلیارد یوان (هر دلار 6.8 یوان) رسید که این رقم 11 درصد از کل رشد اقتصادی را به خود اختصاص داده است.

رشد صنعت گردشگری چین در سال 2016 میلادی در مقایسه با یک سال قبل از آن 29 درصد اعلام شده است.
کد خبر 182168

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =