آرامگاه خانوادگی محمد علی فروغی بازسازی شد | مدیر آستان شیخ صدوق شهرری: زمین فرونشست کرد؛ سنگ قبر شکست

چمدان :  در روزهای اخیر تصویری از سنگ قبری شکسته شده در گورستان ابن‌ بابویه شهرری منتشر شده که در آن نام محمد علی فروغی در میان قطعه‌های شکسته سنگ هم دیده می‌شد. شکستن سنگ قبر فروغی هم مانند موارد مشابهی که در سال‌‌های اخیر اتفاقات مربوط به سنگ قبرشان (سرقت و شکستن و سیمان شدن و...) خبرساز شد توجه خیلی‌ها را به خود جلب کرد.

[related-post id="181261"]

ابن بابویه با مساحت 14 هکتار نخستین گورستان شهرری و دومین گورستان تهران به شمار می‌رود که بسیاری از مشاهیر ایران در آن دفن هستند. نام این گورستان از نام محمد بن بابویه معروف به شیخ صدوق یکی از فقها و دانشمندان شیعه برگرفته که آرامگاه او در آنجا واقع شده‌ است.

حجت الاسلام علی منصوری مدیر آستان شیخ صدوق شهرری به ایرنا گفت: آرامگاه خانوادگی محمدعلی فروغی (ذکاءالملک) 64 مترمربع مساحت دارد و در جوار آرامگاه شیخ صدوق در شهرری واقع شده است. این آرامگاه در حدود 80 سانتیمتر بالاتر از سطح اصلی زمین قرار داشت که همین امر موجب نشست قبر و شکستن سنگ‌ها شد.

مدیر آستان شیخ صدوق عنوان کرد: سنگ قبر فروغی نیز قدمت تاریخی ندارد و سه سال پیش توسط خانواده‌اش تعویض شده بود.

منصوری یادآورشد: 9 نفر از اعضای خانواده فروغی در این آرامگاه خانوادگی دفن هستند که تمامی این قبور توسط اداره اوقاف شهرستان ری و با هماهنگی خانواده ایشان بازسازی و همسطح سازی شد.

فروغی دردشتی ملقب به ذکاءالملک، ادیب، فیلسوف، تاریخدان، روزنامه ‌نگار و سیاست‌ مدار بود که سال 1254 خورشیدی در تهران دیده به جهان گشود و در سال پنجم آذر ماه 1321 درگذشت.
کد خبر 181672

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 10 =