چمدان :  دو نوحه خوان شهر یزد که با نوحه «الله الله» معروف شده بودند، امسال پس انتشار چند شایعه درباره ممنوعیت فعالیت‌شان در هیات آبشور این شهر نوحه‌خوانی خواهند کرد.

مصطفی محسن زاده و سروش رحمانی دو نوحه خوانی هستند که بسیاری آنها را با نوحه الله الله در هیات کوچه بیوک یزد می شناسند. این دو نوحه خوان امسال به دلایل اختلافات داخلی هیات و فشارهای وارده به آنها از هیات کوچه بیوک جدا شده‌اند و  در هیات کوی سید نصرالدین آبشور نوحه خوانی خواهند داشت.

اتفاق تازه در نوحه خوانی این دو نوحه‌خوان استفاده از ابیات انگلیسی است. طی سال‌های گذشته با قرار گرفتن مراسم دهه محرم در فصل پر رونق گردشگری ایران، مراسم عزاداری یزد مورد توجه گردشگران خارجی قرار گرفته است. تا جایی که کارگروهی برای ارائه خدمات به گردشگران خارجی در طول ایام مراسم‌های محرم ایجاد شده است. امسال نیز مصطفی محسن زاده و سروش رحمانی برای نوحه خود از ابیات انگلیسی استفاده کردند.

[related-post id="1994"]نوحه‌ها و سبک عزاداری شهر یزد چند سالی است تبدیل به یکی از جاذبه‌های این شهر شده و گردشگران از سراسر کشور برای حضور در آن به شهر یزد سفر می‌کنند.

[related-post id="1745"]

 

نوحه خوانی دو زبانه هیات آبشور یزد را بشنوید:

[audio mp3="https://www.chamedanmag.com/oldwp/2018/09/نوحه-هیات-آبشور-یزد.mp3"][/audio]
کد خبر 181635

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =